Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2022

Kan Bağışı İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda kan bağışı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar sağlıklı yaşamak zorundadır. Hayatta kalmanın şartı sağlıklı yaşamaktır. Sağlık hakları bu nedenle hem evrensel hem doğuştan kazanılan haklar olarak devlet güvencesi altındadır. Sağlık hakkı insani bir haktır. Bunun için sağlık bir hizmet sektörüdür.

 

Dünyada, maalesef savaşlar, terör olayları ve felaketler yaşanmaktadır. Bununla birlikte doğal afetler de insanlığın bir sorunudur. Bütün bunlar insanlara zarar veren, mal ve can kaybına neden olan şeylerdir. Bunun sonucunda en çok zarar gören insandır.

Bu elim olayların ve beraberinde sağlık sorunlarının yaşanması, sağlık sektöründe bazı tedbirler alınmasına neden olmuştur. Bu tedbirlerden biri de kan merkezlerinin oluşturulmasıdır. Herhangi bir sebepten dolay, kan kaybı yaşayan ve kana ihtiyaç duyan bir insana kan takviyesi yapılması için her grup kandan belli miktarlarda bulunması gerekir.

Kan merkezlerinde kan bulunması için, kan bağışı yapmak gerekir. Özellikle sağlıklı insanların ve bulaşıcı, kronik hastalık taşımayanların kan bağışı yapması gerekir. Bunun için uzmanlar kan testi yaparak kan bağışı kabul etmektedir. Kan bağışı hem veren hem alan için yararlıdır.

Kan vermek, vücudu zinde tutar. Kan yüklemesi yapılan kişinin de hayati tehlikesi ortadan kalkar. Bu nedenle özellikle kan stoklarının sürekli kontrol altında tutulması ve kan bağışı yapmanın öneminin vurgulanması gerekir.

İnsanların kan bağışı yapmanın önemini anladıklarında hem sağlıklı yaşamış hem de hayat kurtarmış olacaklardır.

Kan Bağışı İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. elif dedi ki:

  çok güzel bir örnek olmuş. Benim çok işime yaradı

 2. Merve dedi ki:

  Bana kan bağışı ile ilgili örnek

  1. yusuf dedi ki:

   kan bağışına örnek olarak :
   kan bağışı kan hücrelerini yeniliyor

 3. Yusuf dedi ki:

  beyendi denilemez ama idare eder

Yorum Yaz