Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Kan Bağışı ile İlgili Hikaye

Aşağıda kan bağışı ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Evden işe gitmek için her zamankinden daha erken çıkmıştım. Yürüyerek otobüs durağına kadar gittim. Otobüs saati belliydi ve ben erken gelmiştim. Soğukta beklemeye başladım. Beremi çekiştirdim ve montumun önünü iyice kapattım. Sadece önüme bakıyordum. Biraz uykusuzdum.

Otobüsün gelmesine çok az bir zaman gelmişti. İki ileri bir geri adım atmaya başladım. Otobüsün ışığı göründü. Çünkü hava daha aydınlanmamıştı. Giderek yaklaştı. Durakta üç beş kişiydik. Otobüs hızlanarak geliyordu. Duramayacağını fark ettim, bağırdım ve yanımdakileri uyardım.

Tam bu sırada otobüs durağa girdi ve durdu. Durak yerle bir otobüs perişan haldeydi. Gözümü açtığımda bunları gördüm. Etrafta kimse yoktu. Çıkan sesle birlikte koşturanları sonradan fark ettim. Bir vatandaş ağır yaralıydı. Diğerleri benim bağırmam nedeniyle kenara çekilmişti. Ben se duraktaki camların üstüme kırılarak düşmesi sonucunda hafif sarsıntı geçiriyordum.

Ağır yaralı arkadaş kan kaybediyordu. Yardıma gelenlerle birlikte kazayı arkamızda bırakarak hemen hastaneye yetişmeye çalıştık. Kan gruplarımız uyuşuyordu. Doktorlara kan vermek istediğimi gördüler. Uygun gördüler. Hemen kanımı aldılar. Ameliyata aldıkları yaralının operasyonu başarılı geçti. Kan ihtiyacı da karşılanmış oldu. Neler yaşamıştık böyle? Hala şaşkındım, ölümden dönmüştük ve dönmeye devam ediyorduk. Kanımız uyuşmasaydı ne olacaktı? Düşünmek istemiyordum, bugünü unutmak da istemiyordum.

Kan Bağışı ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hatice dedi ki:

    Kan Bağışı hayat kurtarır. Bu yüzden her vatandaş üç ayda bir defa mutlak suretle kan bağışında bulunmalı. Bu bence insanlık görevi. Ki yarın ne olacağı bilinmez bu kana bizim ihtiyacımız olabilir.

Yorum Yaz