Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2021

Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir Sözünü Açıklayınız

92391Ülkeler ekonomik ve siyasi alanda güçlü ve bağımsız bir devlet olabilmek için bir çok politika izlerler. Ülkelerin yapmış oldukları bu politikalar ve faaliyetler ile o ülkelerin ekonomileri daha da güçlenir ve böylece ekonomik ve siyasi açıdan da diğer ülkelere karşı bağımlı olmazlar. Bu nedenle de ülkelerin yapmış oldukları ekonomik faaliyetler o ülkelerin ayakta bağımsız olarak kalabilmesi için son derece önemlidir.

Ülkelerin kalkınmasının en temel gerekliliği ise üretimdir. Eğer bir ülke kalkınmayı, büyümeyi ve gelişmeyi hedef edinmiş ise bu amaç uğruna öncelikle ekonomik faaliyetlerini güçlendirmeli ve hızlandırmalıdır. Yani bir ülke üretim yapan sanayi fabrikaları, atölyeler, endüstriyel tesisler açmak zorundadır.

Üretim faaliyetlerini iyileştiren ve sanayisini güçlendiren bir ülke diğer ülkelere gerek ham madde gerekse ürün için bağımlı olmaz ve bu ülkeler kendi ekonomisini kalkındıran ekonomik ve siyasi anlamda bağımsız olan ülkeler haline gelirler. Bu nedenle de kalkınmanın tek ilacı üretimdir.

Ülkemiz Türkiye’ye baktığımızda da bu durum farklı değildir. Eğer ülkemizin kalkınmasını ve ekonomik alanda da bağımsız bir ülke olmasını istiyorsak o zaman üretim faaliyetlerimizi geliştirmeliyiz böylece dış ülkelere de bağımlı olmaktan kurtuluruz.

Ülkemizin kalkınması için yen fabrikalar açması, sanayi tesislerini çoğaltmalı ve her alanda gelişmeler ile yeniliklere açık olmalıdır çünkü gelişmelere ve yeniliklere açık olmayan ülkeler çağının şartlarına uyum sağlayamaz.

Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir Sözünün Anlamı Hakkındaki Yorum ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz