Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Şubat 2021

Kağıdın Hayatımızdaki Önemi Nedir Kısaca

Bu yazımızda kağıdın hayatımızdaki önemi nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Söz uçar, yazı kalır sözü, muhakkak yazı ve kağıdın bulunmasından sonra söylenmiştir. Bir tabiat kanunu kadar doğru olan bu söz sayesinde yazı gelişmiştir. Yazının gelişmesinde yazı araç ve gereçlerinin de gelişmesi etkili olmuştur.

İnsanlar yazıları tabletlere, taşlara, kemiklere, derilere yazarak onları taşımakta ve saklamakta güçlük çekiyorlardır. Bitkisel olarak bitki özlerinin pişirilip kaynatılması gerçekleştirince hamur halinde yapılan kağıtların ortaya çıkması sağlanmıştır.

Kağıt, hafif, ucuz, doğal ve geri dönüşümü mümkün olan bir yazı gereci olarak kullanılmaktadır. Kağıdın bulunmasıyla bilginin taşınması, saklanması, bilgiye ulaşılması çok kolaylaşmıştır. Günümüzde matbaanın da gelişmesiyle kağıda olan ihtiyaç okuma ve yazma oranın da artmasıyla her geçen gün artmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nida dedi ki:

  Bana çook yardımcı oldun çok teşekkürler şimdi ödevim bitti birde öğrencilik bitse biter bitmesinede öğretmenlerimiz nolacak onları da çook özleriz Bilişim öğretmeni, Türkçe öğretmeni ve Din kültürü, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Muhammetin Hayatı

 2. Beyza dedi ki:

  Bana çok yardımcı oldu çok teşekürler❤

 3. mine dedi ki:

  kağıt bence çok önemli hayatımızda teşekkürler ödevim bitti.

 4. meryem dedi ki:

  Çok uzun bu bide KISACA yazmışsın kocaman?

 5. Berfin dedi ki:

  Kağıdın hayatımızdaki önemi elbette çok büyüktür çünkü geri dönüşümlü üründür yani ben sadece bunu biliyordum bu yazınız sayesinde kağıdın önemi hakkında daha bir çok şey öğrendim teşekkürler.

Yorum Yaz