Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Kadına Şiddet İle İlgili Röportaj Soruları Ve Cevapları

Bu yazımızda kadına şiddet ile ilgili röportaj soruları ve cevapları kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kadına şiddet ile ilgili röportaj soruları ve cevapları:

-Kadına şiddet konusunda ne düşünüyorsunuz?

Müslüman bir toplumda yaşıyoruz. İslam’ın gereklilikleri yerleşik bir düzen haline gelmiştir. Yani insanlar bireysel hayatlarında Müslüman olarak hareket ediyorlar. Türkiye’nin %98’i için bu böyledir. Bu durumda kadına şiddet, cehaletin bir göstergesidir. Çünkü Müslüman olan biri bunu yapamaz. Müslümanlık da insanlığın üzerinde oturan bir kabul olduğundan kadına şiddet kadından veya erkekten kimden gelirse gelsin, kadına şiddetin insani ve İslami bir boyutu yoktur.

Kadına şiddet neden kaynaklanıyor?

Cahillikten kaynaklanıyor. Çünkü şiddet, düşünce çaresizliğinin hayvanca karşılığıdır. Evet, hayvancadır. Çünkü hayvanlar alan kavgası, eş kavgası ve hayat kavgası yaparlar. İnsanlar medenidir. Konuşarak ve saygı duyarak anlaşırlar. Çok uç noktalardan bahsetmek gerekmez. Normal hayatta kadın – erkek ilişkilerinde ve bütün insani ilişkilerde saygı önemlidir. Bunun sağlanması gerekir.

-Kadına şiddete karşı neler yapılabilir?

Kadınların değerini ve önemini daha çok anlatmalıyız. Kadınlar, bir toplumu yönlendiren, dinamo eden dinamikleri oluşturan etmenlerdir. İnsani olarak, kadın olarak, anne olarak, eş olarak kadınlar ayaklarının altına cennet serilen varlıklardır. Bu değer kanıksanmalıdır. Bizim toplumumuzda bu kültür oluşmuştur. Fakat değişen dünya algıları bazı cahil olaylar yaşanmasına neden oluyor.

-Kadına şiddete karşı kanunları yeterli midir?

Kanunlar, haklar ve yasaklardır. Kadını korumak için kanun olması üzücü bir durum ve fakat kabul etmemiz gereken bir durumdur. Adil insanların adil yargılamasını denetleyen hukuk sistemine herkes güvenmelidir. Bu güvenin oluşması için cezaların caydırıcı olması gerekir. Bununla birlikte eğitim gerekir. Bu nedenle birkaç bilim aynı anda girift çalışmalıdır. O zaman kanunlar bir işe yarayabilir.

Kadına Şiddet İle İlgili Röportaj Soruları Ve Cevapları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz