Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İyimserlik Konusundaki Duygu ve Düşünceler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

İyimserlik Konusundaki Duygu ve Düşünceler

İnsanı insan yapan birtakım davranışlar bulunmaktadır. İnsanın hayattaki bakış açısı onun ruh haline ve davranışlarına bağladır. Özellikle kişinin iyimserlik konusundaki duygu ve düşünceleri onun toplum tarafından kabullenilmesinde veya dışlanmasında etkili rol oynamaktadır.

İyimserlik kişinin olaylar karşısında bakış açısına bağlı olan bir özelliktir. Bir insan karşılaştığı durumlarda hangi özelliğe bürünürse o şekilde yaşamaktadır. Yaşadığı olaylara pozitif yönde bakan kişiler iyimser insanlardır ve bu insanlar her zaman hayattan zevk almayı bilirler. Çok bilinen bir sözde de olduğu gibi iyimser insanlar hayata her zaman bardağın dolu tarafından bakarlar ve bu kişiler olayların iyi taraflarını görmeyi başararak her zaman yaşam enerjisi ile dolu olurlar.

Kötümse kimseler ise karşılaştıkları her durumda mutsuz olacak bir taraf bulurlar. Bu da o kişilerin hayattan zevk almamalarına sebep olmaktadır. İyimser kişi hayata bağlıdır ve çevresindekilere de moral verir. Bu nedenle her insan iyimser olmalı ve hayata hep olumlu tarafından bakmalıdır.

İyimserlik ile İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Gizem dedi ki:

    İyimiş İşime Yaradı Sağolun

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781