Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

İyilik Yap Denize At Balık Bilmezse Halik Bilir ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatta belli bir amaç için yaşarlar. Bazı insanlar kötülüğe maruz kaldıkları için sürekli kötü düşünür ve kötü davranırlar. Bazı insanlar da iyilik elçileri gibi etraflarına huzur ve mutluluk yayarlar. Bu insanların tercihleriyle ilgilidir. Çünkü insan ne yaşarsa yaşasın sonunda tercih yapmak durumunda kalır ve yolunu seçer. Çünkü doğru birdir ve tektir. Yanlışa yol çoktur. Bu da insanların bocalamasına neden olmaktadır.

İnsanların her türlü kötü niyet ve davranışlarına karşı iyiliği sürdürmek gerekir. İyilik yaparak kötülüklerin sayıca azalmasına ve iyiliklerin sayıca çoğalmasına vesile olabiliriz. İyilik yaparken önemli olarak dikkat etmemiz gereken şey iyiliğin bir menfaat için yapılmamasıdır. İyilik ancak iyiliğin yayılması amacıyla yapılmalıdır.

İyilik yapan bir insan iyi olduğunu göstermek, iyi niyetli olduğunu göstermek için mücadelesinin ispatını ortaya koyar. Eğer iyiliklere, kötülüklerle mukabele ediliyorsa o karşı tarafın kötülüğüyle ilgili olarak iyilik yapana ve iyiliğe zarar vermez.

İyilik kendi başına bir dünyadır. Hiçbir unsur kötü olarak iyiliğe zarar veremez. Bu nedenle iyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir diyen atalarımız iyiliğin değerini anlamayanlar olsa da iyiliğin Allah için yapılması gerektiğini ortaya koymuşlardır. İnsanlar Allah için iyilik yapmalıdır.

İyilik Yap Denize At Balık Bilmezse Halik Bilir ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Şükran dedi ki:

  Çok teşekkürler bana çok yardımcı oldu.😊

 2. Berna can dedi ki:

  Çok teşekkürler çok işime yaradi

 3. hayat dedi ki:

  Arkadaşlar öğretmenimiz sınavda atasözlerinin anlamını soracakmış. Bazılarınınkini buldum ama iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir atasözünün anlamını bulamadım bana yardım edebilir msiniz?

  1. Caner dedi ki:

   Maalesef oldukça işime yaradı hazırlayanın ellerine sağlık güzel olmuş

  2. Anonim dedi ki:

   Tabiikide Hayat, iyilik edeni bilmez isen Allah (c.c.) bilir

Yorum Yaz