İtemization İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

İtemization İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

İtemization Nedir?

İtemization, bir liste veya kategorideki öğelerin ayrıntılı bir şekilde listelenmesidir.

 1. I need to itemize all of my expenses for tax purposes. (Tüm vergi işlemleri için masraflarımı listeleyeceğim.)
 2. The grocery store itemized my bill by category. (Süpermarket faturamı kategorilere göre listeledi.)
 3. The agenda itemized all of the topics that would be discussed. (Gündem, tartışılacak tüm konuları ayrıntılı bir şekilde listelemişti.)
 4. The article itemized the steps needed to complete the project. (Makale, projeyi tamamlamak için gereken adımları ayrıntılı bir şekilde listelemişti.)
 5. The budget itemized all of the expenses for the month. (Bütçe, ayın tüm harcamalarını ayrıntılı bir şekilde listelemişti.)
 6. The inventory was itemized by product and quantity. (Envanter, ürün ve miktarına göre ayrıntılı bir şekilde listelenmişti.)
 7. The meeting minutes itemized all of the decisions that were made. (Toplantı tutanakları, alınan tüm kararları ayrıntılı bir şekilde listelemişti.)
 8. The repair bill itemized all of the parts and labor costs. (Tamir faturası, tüm parça ve işçilik maliyetlerini ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 9. The recipe itemized all of the ingredients and measurements. (Tarif, tüm malzemeleri ve ölçüleri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 10. The hotel bill itemized all of the room charges and taxes. (Otel faturası, tüm oda ücretlerini ve vergileri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 11. The contract itemized all of the terms and conditions. (Sözleşme, tüm şartları ve koşulları ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 12. The report itemized all of the findings and recommendations. (Rapor, tüm bulguları ve önerileri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 13. The menu itemized all of the dishes and prices. (Menü, tüm yemekleri ve fiyatları ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 14. The invoice itemized all of the products and services provided. (Fatura, sunulan tüm ürün ve hizmetleri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 15. The packing list itemized all of the items in the shipment. (Paketleme listesi, gönderideki tüm öğeleri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 16. The syllabus itemized all of the assignments and due dates. (Ders programı, tüm ödevleri ve son teslim tarihlerini ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 17. The proposal itemized all of the costs and benefits. (Teklif, tüm maliyetleri ve faydaları ayrıntılı bir şek
 1. The schedule itemized all of the events and times. (Program, tüm etkinlikleri ve zamanları ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 2. The contract itemized all of the services to be provided. (Sözleşme, sunulacak tüm hizmetleri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)
 3. The to-do list itemized all of the tasks that needed to be completed. (Yapılacaklar listesi, tamamlanması gereken tüm görevleri ayrıntılı bir şekilde listeliyordu.)

İtemization İle İlgili İpuçları

– İtemization, öğelerin sıralanmasını ve ayrıntılı bir şekilde listelenmesini kolaylaştırır.
– İtemization yaparken, öğeleri mantıklı bir sırayla listeleyin ve başlıklar kullanarak bölümleri ayırın.
– İtemization yaparken, öğeleri mümkün olduğunca kısa ve öz olarak tanımlayın.
– İtemization yaparken, numaralandırma veya işaretlemeler kullanarak öğeleri ayırt edin.
– İtemization yaparken, yazım ve noktalama kurallarına dikkat edin ve tutarlı bir stil kullanın.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.