Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İtalyan Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019 - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

İtalyan Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve İtalyan Dili Ve Edebiyatı başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için İtalyan Dili Ve Edebiyatı Taban ve Tavan puanları ile İtalyan Dili Ve Edebiyatı 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2018 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2018 2019 İtalyan Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu şekilde :

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca) DİL 50 353.60016
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca) (KKTC Uyruklu) DİL 1
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı DİL 50 385.29303

İtalyan Dili Ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2018 2019, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Puanı 2018, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Puan Türü, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İtalyan Dili Ve Edebiyatı Kontenjanları 2018 2019 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

İtalyan Dili Ve Edebiyatı Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Yorumlarınızı Bizlerle Anında Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanın

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Mücahit dedi ki:

  Ben italyada yaşadım ve Türkiye’ ye dünüş yaptım ama İtalyan dili ve Edebiyatı okumak istıyorum dilden sınava girmek istıyorum ama önce yks sınavına girmek gerek ama ben eğtim görmedığım için dilden girmek istıyorum öyle bi şansım var mı ve ya başka bir alternatif var mı ? Arkadaşlar.

 2. Mücahit dedi ki:

  Ben italyada yaşadım ve Türkiye’ ye dünüş yaptım ama İtalyan dili ve Edebiyatı okumak istıyorum dilden sınava girmek istıyorum ama önce yks sınavına girmek gerek ama ben eğtim görmedığım için dilden girmek istıyorum öyle bi şansım var mı ve ya başka bir alternatif var mı ? Arkadaşlar.

 3. Doğan Acun dedi ki:

  Merhaba,
  İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü nasıl bir bölümdür? Şimdi sil baştan nasıl yeni bir dil öğreneceğim? Zor olur! Yapamam! Hadi yazdım bölümü, ya da puanım anca yetti bu bölüme. Nasıl bitireceğim? Mezun oldum diyelim.Ne iş yapacağım? Bir sürü soru var kafalarda.
  Öncelikle gönlünüzden geçen bir bölümü tercih etmeniz ve kazanmanız dileğiyle.
  -Şimdi İtalyanca zor mu? Hayır. Kolay mı? Hayır. Derslere düzenli giren, öğrenmek icin çaba gösteren herkes öğrenebilir. Korkmayın.
  -Dersler zor mu? Dersler nasıl olması gerekiyorsa öyle. Memleketimizin en köklü üniversitelerinin en iyi hocalarından ders alacaksınız. Emin ellerde olacaksınız. Güvenin. Siz yapmanız gerekeni yapın yeterli olacaktir Emek verin.
  -Erasmus ile İtalya’da bir veya iki donem eğitim alma/Yabancı Hükümet Bursları.ile İtalya’da 2-3 ay İtalya Dil Bursları gibi İtalya kapısını daha okurken aralayabileceginiz fırsatlar sunulacak sizlere.
  -İtalyanca öğrenirken aynı zamanda İtalyan kültürüne yönelik Sanat,Tarih,Edebiyat, Tiyatro,Müzik, Sinema vb bir çok.alanda etkinliklerin yapıldığı bir ortamda bulacaksınız kendinizi. Bölüm Başkanlığı ve İtalyan Elçiliği sağolsunlar.
  -Mezun olunca ne iş yaparım?
  Geldik o asıl soruya. Ana kriterimiz malum iş garantisi. Tıp, Hukuk alanında değiliz. Ekmek aslanın ağzında. İş bulmak zor. Her alanda zor. Dil bilen insanlarız. Burada asıl.soru İtalyancanızı ne kadar geliştirdiniz? Kendinizi üniversite boyunca nasıl geliştirdiniz? Baska bir diliniz daha var mı? Neden sizi işe alsınlar? Kariyer planlamanızı ve hedeflerinizi mezun.olmadan önce belirlemenizde fayda var.
  -İtalyan Dili ve Edebiyatı Mezunu İş imkanları Nelerdir?
  Seçenek çok:
  -Eger dile hakimim ve özel.sektor denizinde her türlü.zorluga varım diyorsanız Türk-İtalyan özel firmalarda tercüman, yönetici asistanı, dış ticaret uzmanı(Eğitimi varsa) olarak kariyer yapabilirsiniz.
  -Tercüman-Cevirmen olarak çeviri büroları ile çalışabilirsiniz.
  -Özel.kolejlerde öğretmen olarak part-time/kadro çalışabilirsiniz.
  -Dil.okullarinda öğretmenlik yapabilirsiniz
  -Turizm bakanlığımızın Rehberlik eğitimini alarak eğitim.sonrası yapılan sınavı geçerek Kokartlı İtalyanca Turist Rehberi olarak kariyer yapabilirsiniz.
  -Havayollari Firmaları ile Host-Hostes veya Ozel şirketlerde veya Bankalarda (Turcell-Yapi.Kredi)Call-Center İtalyanca müşteri asistanı olarak çalışabilirsiniz.
  – Mezuniyetten sonra isterseniz benim gibi Akademik Kariyer yapabilirsiniz. Meslektaş olmak dilegiyle. Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun. Arrivederci!
  Doğan Acun
  Ankara Üniversitesi DTCF İtalyan Dili ve Edebiyatı Mezunu
  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İtalyanca Öğretim Görevlisi

 4. Yusuf dedi ki:

  Lütfen yardım edin italyanca Mütercim tercumanlığı diye bir bölüm yok mu ? Yoksa İtalyan dili ve Edebiyatı okuyan da tercuman olabiliyor mu ?

  1. Doğan Acun dedi ki:

   İtalyanca Mütercim Tercümanlık diye bir bölüm yok. Tercüman olabilrsin.Peki nasıl yeminli tercüman olacaksın? İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olacaksın. Sonra bir tercüme bürosuna gidip anlaşıp o çeviri/tercüme bürosun yeminli tercümanı olursun. İstersen freelance tercüman olursun.

  2. Doğan Acun dedi ki:

   Böyle bir bölüm yok. Evet tercüman olabilirsin.

 5. ahmet uslu dedi ki:

  İtalyanca okuyacak arkadaşlara bölüme girmeden önce italyanca dersi almalarını tavsiye ederim. Bazı online dil öğrenme platformları var. Bu gibi platformlardan italyanca özel ders alınabilir.

 6. Mücahit dedi ki:

  Siz onu bunu bırakında şimdi ben bu bölüme girmek istiyorum bunun için italyanca sınavı yokmu yani illa ingilizcedenmi alıyor bu bölüm? Diğer sorum şu, çevirmen olmak için üniversite okumak şartmı

  1. Anonim dedi ki:

   bence ikisininde cevabını kendin biliyorsun

  2. Ahmet dedi ki:

   İtalyancayı hiç bilmeyen birisi sırf ingilizcesi iyi diye bu bölüme girebiliyor ancak üniversitede ders verebilecek seviyede italyancası olan benim gibi kişiler ingilizcemiz iyi olmadığı için bu bölüme giremiyoruz.

 7. Kübra yayla dedi ki:

  Ben ankara italyan dili mezunuyum evet bölüm hocalar iyi ama is imkanı yok denecek kadar kisitli mezun olan her arkadasim ingilizce öğretmeni olarak görev yapiyo çok az ücretle hem de. Sadece bolum birincimiz özel bi kolejde italyanca öğretmeni olarak is bulabildi. Aklınız varsa tercih etmeyin pişman olan çok insan var

 8. Barış dedi ki:

  Seda! Dil-2 bir sınav türü değil sınavlar ygs ve lys olarak ikiye ayrılıyor dil-1-2-3ün arasında ki farklar dil-2’de ygs puanından alınan ortalama biraz daha yüksek.

 9. Seda dedi ki:

  Ben bu sene sınava gireceğim. Bu bölümü düşünüyorum. Ama bir şeyi bilmiyorum DİL-2 sınavı İngilizce mi olacak yoksa İtalyanca mı ? Çok acil cevap lazım teşekkürler

  1. xxxx dedi ki:

   Dil2 diye ayrı bir sınav yok keke lys5e giriyorsun sonucun dil1 dil2 dil3 diye ayrılıyor dil1 puanında lys5te uaptılın net önemli ygs o kadarda bi getiri sağlamıyor ve dil1deki diller ingilizce, almanca, fransızca dil2 pyanın hesaplanırken ygsninde puan getirisi oluyor dil1deki gibi ygs etkisiz eleman olmaktan çıkıyor anlayacağın dil2deki dillerde latin dilleri ve sıra geldi dil3 e bunun puanı hesalanırken ygsde yaptığın türkçe neti çok önemli dil3te ygsnin etkisi fazla bundada uzak doğu dilleri var işte japonca korece gibi
   Umarm yardımcı olabilmişimdir
   Şey dermişim kız hadi bye

 10. Mahir dedi ki:

  İtalyanca tercih edecekseniz Ankara’yı tercih edin puanın yüksekliğine bakmayın İstanbul olduğu için yüksek oysa kadrolarında profesör dahi yok. Ankara’nın daha iyi olduğu bilinen bir şey.

  Bu bölüme giren öğrenciler genellikle üst ve ortanın üstü gelir grubu yani iş düşünerek gelen insanlar değil. İtalyancanızı yetkinleştiremeden mezun olursanız ki bu kuvvetle muhtemel böyle olur aç kalırsınız. Formasyon vermedikleri için özel dil dershanelerinde bile öğretmenlik yapamazsanız bazı kolejlerde italyanca öğretilir onlar da italyadan italyan öğretmen getiriyor. Tekstil mekstil işinde nadiren çıkar onlar da üç kuruşa çalıştırırlar. Üzülürsünüz.

 11. ilke dedi ki:

  Lise son sinif ogrencidiyim ve dil bolumuyum italyancayi dusunuyorum ne gibi firsatlar cikarir karsimiza

  1. Yusuf dedi ki:

   Bende italyanca tercumanlık düşünüyorum , ne oldu girdiniz mi bu üniversiteye ? Tecrübelerinizi anlatsanız sevinirim .

 12. betül dedi ki:

  Italyancs okumak istiyorum bub
  Nun icinde tabi lys-5e grmek gerekiyo ama ingiluzcem sfir sizce olurmu

  1. dilciniz dedi ki:

   olamz kardes hic umutlanma

  2. Pizzakız dedi ki:

   Sadece ingilizcen değil türkçen de sıfır galiba?

 13. dila dedi ki:

  bence cok ozel bir bolum ayrıca tercumanlık yapılabilir ve gunumuzde dil kursları cok fazla oralarda ogretmenlik bile yapılabilir bence eger dusunuyorsanız yazın ki ben bu yıl sınava girecegim kesinlikle yazmayı dusunuyorum

 14. serdar dedi ki:

  ben italya da ekonomi bolumunu ilk sene yarida biraktim. acaba sinavsiz gecis yapabiliyormuyum ?

 15. tayfun dedi ki:

  selam bu bölüme eşit agırlıkmı

  1. admin dedi ki:

   Dil-2 Puanından alınıyor. TM değil, dikkatle bakın.

 16. atakan dedi ki:

  Ali sacmaliyosun guzel bolum. Tercuman,italyanca ogretmeni vs. Dil bilimiyle ilgili hersey

 17. ali dedi ki:

  inşaatlarda,sanayide hamburgercilerde iş bulabilirsiniz.. iş beğenmemezlik yapmayın lütfen.

  1. dila dedi ki:

   saçmalıyorsun bence kesinlikle yanlış hem o bolumu okumadan bu yorumu yapamazsın!

 18. damla dedi ki:

  ispanyol yada ıtalyan dılı ve edebıyatını yazmayı dusunuyorum.mezunıyet sonrası ıs olanakları nasıl olur nerelere gırebılırım.tesekkurler

 19. demet dedi ki:

  italyanca bölümünü bitirdikten sonra nerlerde çalışabiliriz?

  1. damla dedi ki:

   benzer soruyu sormnusuz.cevap veren oldu mu

  2. Nurseda dedi ki:

   Otomotiv sanayide pazarlamacı olarak çalışabilirsiniz. Herhangi bir fabrikada tercümanlık yapabilir. Dil kurslarında öğretmenlik yapabilirsiniz.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781