İşten Artmaz Dişten Artar ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda işten artmaz dişten artar ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmak zorundadır. İnsanları ihtiyaçlarını karşılaması için ayrıca düzenli ve planlı bir harcama yapması gerekmektedir. Bazı ülkelerde sosyal refah düzeyi yüksek olsa da dünya ortalaması paranın ya da servetin doğru kullanılması gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Müsrif bir hayat yaşamamak ve gerektiğinde gerektiği kadar kullanmak ya da harcamak zamandan, enerjiye, paradan diğer maddi kaynaklara kadar her alanda gereklidir. Bu hem insanların oluşturdukları bütçeleri için hem de doğanın korunması için gereklidir.

Atalarımız bu durumu çok iyi özetlemiştir. İşten artmaz, dişten artan diyen atalarımız, aşırı yemenin gereksizliğine dikkat çektikleri gibi ayrıca insanların tasarruf oluşturması için kemer sıkması gerekliliğini de ortaya koymuşlardır. İnsanların sağlıklı bir hayat yaşaması kadar önemli olan bütçelerine göre hareket etmeleri, geleceğe yatırım yaparak hem ülke ekonomisine hem de aile ekonomisine katkıda bulunmaları için bu söz oldukça önemlidir.

İnsanlar çalışmaya ve meslek sahibi olmalarına dikkat etmeli, çalışkan olmalı ve bunun yanında sarf ettiklerine de dikkat etmelidir. Böylece ancak birikim yapmak mümkün olabilir. Bu nedenle kazanç ve kayıp dengesini oluşturmak için işten artmaz, dişten artar sözünü takip etmek gerekir. İnsanların normal hayatlarında bu muhasebeyi yapmaları müreffeh bir hayat yaşamalarını sağlar.

İşten Artmaz Dişten Artar ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. İşten artmaz dişten artar atasözü; insan ne kadar çok çalışıp para kazanırsa kazansın, onu tutumlu harcamasını bilmezse para artıramaz birikim yapamaz” anlamında söylenir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.