Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

İstanbul Limankent Projesi

İstanbul Limankent Projesi Ne Zaman Faaliyete Geçecek, İstanbul Limankent Projesi

Son zamanların en büyük projelerinden biri olan İstanbul’un üçüncü havaalanı tamamlandıktan sonra yeni bir projeye daha imza atılacak. Bu havaalanının hemen yanında dünyanın en büyük limankenti yapılması planlanıyor. Yapılacak dev proje için çalışmalara başlanmış durumda.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 3. Havalimanı Projesi’ni daha da genişletmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan tarafından dünyanın en büyük havalimanı olacak çalışmanın temelleri atılmıştı. Bu temelin ardından çevresindeki yapılanmaların inşasına da başlanmış durumda.

Proje dahilinde tren ve denizyollarının doğrudan yeni havalimanına bağlanarak aynı zamanda Asya’dan Avrupa’ya hızlı kargo hizmeti sağlanması hedefleniyor.

Havalimanının denize yakınlığı sebebiyle denizden havaya ya da havadan denize ulaşım da mümkün olabilecek. Bu hizmet İstanbul Boğazı’ndaki yoğunluğu hafifletirken aynı zamanda da kargo taşımacılığını hızlandıracak.

YILDA 8 MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Yapılacak olan limanın kargo hizmeti ile birlikte kruvaziyer turizminin de yıldızı olması düşünülüyor.

Bu doğrultuda limanın açılmasının ardından yıllık en az 8 milyon turist bölgeyi ziyaret edecek, böylelikle devletin kasasına da yıllık 3 milyar TL tutarında gelir gelmesi planlanıyor.

Limankent Projesi İstanbul Nedir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz