Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

İstanbul-Ankara Hızlı Tren Açılışı

Ankara-istanbul-hizli-tren-bilet-fiyatlari-70-80-TLİstanbul-Ankara Hızlı Tren Ne Zaman Açılıyor, İstanbul-Ankara Hızlı Tren Açılışı

İstanbul-Eskişehir hızlı tren hattının yapımına 2 Mart 2012’de başlanmıştı. Aradan iki yıl geçtiği şu günlerde ise İstanbul-Eskişehir hızlı tren hattının açılışı için son hazırlıklar yapılıyor.

Hızlı tren İstanbul- Ankara arasını 3,5 saate düşürecek. Açılış için ise sayılı günler kaldı. Yolculara büyük kolaylık sağlayacak olan hızlı trenin Ankara-Eskişehir etabının tamamlanmış durumda. Aynı zamanda İstanbul-Eskişehir etabında da sona yaklaşıldı. Hat üzerinde bulunan pek çok durağın yapımı tamamlanırken zaten var olan istasyonlar ise yenilenerek modern hale getirildi.

İstanbul Ankara Hızlı Tren Açılışı Ne zaman Yapılacak

İstanbul Ankara Hızlı Tren Açılışı 5 Temmuz’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek. Açılışın ardından hızlı trenin faaliyete başlaması birlikte, Ankara-İstanbul arasındaki ulaşım süresi 3,5 saate düşecek. Yapılan hızlı tren, Marmaray ile de uyumlu çalışacak ve Asya’dan Avrupa’ya kesintisiz ulaşım verilmeye çalışılacak. Saatte 250 km hız yapacak olan tren 523 kilometre uzunluğundaki hatta sefer yapacak.

İstanbul-Ankara Hızlı Tren Açılış Tarihi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz