Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Issız Bir Yerde Kalsanız Kendinizi Korumak İçin Ne Tür Araçlar Yaparsınız

robinsoncrusoejpg-728x728İnsanoğlu yaradılışı gereği sosyal bir varlıktır dolayısıyla da insanoğlu yaratıldığı andan itibaren hep çevresinde insanlara ihtiyaç duymuştur ve yaşamını devam ettirip kendisini koruyabilecek araç ve gereçler dışında bir de çevrelerindeki insanlar kadar kendilerini güvende hissetmişlerdir. Bu yazımızda ıssız bir yerde kalsanız kendinizi korumak için ne tür araçlar yaparsınız kısaca görüşlerimizi sizlere aktaracağız.

Günümüzde çok büyük bir olağanüstü olay başımıza gelmediği süre bu devirde ıssız bir yerde tek başımıza kalmamız imkansız gibi görünüyor ama tabi ki hayat her an sürprizlerle dolu olduğundan dolayı insanların başına ne geleceği de bilinmez.

Öncelikle günlük hayatımızda kullandığımız, hayatımızı kolaylaştıran araç ve gereçlerin ilkel hallerini düşünün; insanların barınmak için kullandığı mağaralara ya da barınaklar, beslenmek için etraftan topladıkları besin maddeleri ve avladığı hayvanlar, ısınma ihtiyaçlarını gidermek için ateş yakma teknikleri nasıldı?

Günümüzde ıssız bir yerde kalan bir kişinin anında bir barınak yapması imkansızdır bu nedenle de öncelikle bir mağaraya sığınması en mantıklısı olacaktır. Barınma sorununu çözdükten sonra ve kendisini güvende hissettikten sonra kişi çevreye çıkar ve içinde bulunduğu çevreyi inceler. Bu gezini sırasında bulduğu sivri uçlu ağaçlardan, yassı taşlardan da kendisini yabani hayvanlarda korumak amacı ile araç ve gereçler yapar ve yaşamını devam ettirmeye çalışır.

Issız Bir Yerde Kalsanız Kendinizi Korumak İçin Ne Tür Araçlar Yaparsınız Sizler de Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz