Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İsraf ile İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

İsraf ile İlgili Kompozisyon

İsraf ile İlgili yazı – İsraf Kompozisyon :

Para kazanmak, bir gelir elde etmek elbette kolay bir şey değildir. Para kazanmak için emek harcanır, güç harcanır, zaman harcanır.
Kazançlarımızı, ihtiyacımız olan şeyleri elde ederek harcarız. Para çok kolayca kazanılmadığı gibi, çok da kolay ve hesapsızca harcanmamalıdır. Elde edebileceğimiz gelirler sınırsız olmadığı gibi, belirli bir düzeyde gelirlerimiz olur. Gelir ve harcamalarımızın bir denge içinde olması lazımdır. İhtiyaçlarımızı belirleyerek, gelirimize göre onları karşılamalıyız.
Gereksiz ve ihtiyacımız olmayan şeylere para harcamak bizleri hem maddi hem de manevi yönden sıkıntılara sokabilir. İhtiyaç olarak belirlediğimiz ve elde ettiğimiz şeyleri, en iyi ve en hesaplı şekilde kullanmalıyız. Örneğin; kullanılan cep telefonlarının her gün yeni bir modeli üretiliyor. Bizim ihtiyacımız, onu sadece haberleşme aracı olarak görebilmemizdir. Modası geçti diye devamlı telefon değiştirmek gereksiz ve boş yere para harcamak olur. Evimizdeki eşyaları eskidi diye değiştirmek, bazılarını atmak lüzumsuz ve boş yere harcama yapmaktan öte bir şey değildir. Sahip olduklarımızın değerini iyi bilmek gerekir.
Tutumlu olmak, idareli olmak bize itibar kaybettirmez, bilakis israf etmekten kaçınarak, tasarruflu olduğumuzda bu durumu bizlere faydası olacaktır. İleri zamanlarda gerçekten ihtiyacımız olan şeylere sıkıntısız ve huzursuz olmadan kolayca sahip olmamızı kolaylaştıracaktır. Her şeyi ihtiyacımız kadar almalıyız Tüketeceğimiz her şey ihtiyacımız kadar olmalıdır.

İsraf Hakkında Kompozisyon , İsraf etmek ile İlgili Kompozisyon Örneği , İsraf Kompozisyon Yazısı , İsraf Konulu Kompozisyon Örnekleri , İsraf Açıklaması , İsraf Günü Haftası Önemi Hakkında Kompozisyon

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    çok sağ olun ya gerçekten Türkçe ödevime oldukça yardımcı oldu

  2. ela dedi ki:

    bence hepsi gûzel benim hocam da istedi ama kendimiz yazmamız gerekir dedi

  3. Erman dedi ki:

    Bence israf çok günah. Öğretmenimiz israf ile ilgili yazı istedi bunu yazacağım çünkü yazım hatası yok ve anlamlı. teşekkürler.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781