İspanyol Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve İspanyol Dili Ve Edebiyatı başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için İspanyol Dili Ve Edebiyatı Taban ve Tavan puanları ile İspanyol Dili Ve Edebiyatı 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2018 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2018 2019 İspanyol Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu şekilde :

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı(İspanyolca) DİL 30 399.88237
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı DİL 50 413.05397
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı (KKTC Uyruklu) DİL 1

 

İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2018 2019, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Puanı 2018, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Puan Türü, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İspanyol Dili Ve Edebiyatı Kontenjanları 2018 2019 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Yorumlarınızı Bizlerle Anında Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanın

32 yorum

 1. Benim için çok önemli bir soru var fakat cevabını bilmiyorum. Sizlere sormak istedim, İngilizce dili öğrencisiyim, Ankara Üniversitesi-İspanyol Dili ve Edebiyatı’nda okumak istiyorum. Lys-5 dil2 yerine dil1’den girme imkanım yok mu?

  • Dil 2′ nin yüzdelerinden alan okul %50 Ygs / %50 Lys alıyor demektir. Dil 1 ise %35 Ygs / %65 Lys den alır Örn:(İng, Almanca,Fransızca) dil 1 den giremezsiniz zaten de diyelim dil 1 e göre çalıştınız kys kısmına abandınız 80 de 70 yaptınız ygs den düşük yaparsanız sizin yararınıza olmaz zararınıza olur o yüzden dil 2 için eşit çalışmak veya eksik olanı diğeriyle eşitlemek gerekir. İyi günler

 2. Ben dil öğrencisiyim.3.sınıftayım.Ve aklım çok karışık.Yani şimdi iş imkanları,dilbilgisini bilmeden nasıl tercih yapacağımı bilmiyorum.Ayrıca lys5 hakkında hiçbir fikrim yok.Kaç net gerekiyor bu bölüm için?Lütfen cevabı bekliyorum.

  • Suan bende lise sona gecmis bi dil ogrencisiyim , benim hesaplarima gore 30 turkce 30 sosyal 10 mat 2-3 de fenden net olursa ygs de yetiyor , lysde de 50 net yaparsan kazanabiliyosun , is imkani yuksek bi bolum ingilizceye turkiyede eğilim cok oldugu icin farkli bir dil dusundum ve ispanyolcayi sectim , babaminda amerikada olma sebebiyle orayi sectim , kazandigim yil 2 ay amerikada ispanyolca kursuna gidicem bitirdikten sonrada orda master yapip turkiyeye geri donemyi planliyorum umarim yardim edebilmisimdir :)

  • Merhabaa ben de son sınıfa geçmiş bir dil öğrencisiyim. Aklın hiç karışık olmasın!Dil öğrenmeyi gerçekten seviyosan ve uf herkes ingilizce biliyo zaten yeni bir dil istiyorum diyorsan ispanyoca harika!İtalyanca ve Fransızcayla da köken bakımından aynı olduklarından bu dilleri yanında kolaylıkla öğrenebilirsiin :)İspanyolca çok tercih edilen bir dil olmadığı için rakiplerin az olacaktır. Noterde yeminli tercüman olarak çalışabilirsin yada serbest tercuman olabilirsin en iyi para konferans tercumanlığında tabi ardıl çeviri başarabilirsen :D Onun dışında konsolosluklarda çalışabilirsin,rehber olabilirsin ispanyolcanın gerektiği her yerde çalışabilirsin :D. lys5 İngilizce bilgini ölçen 80 soruluk bir sınav. Bu bölüm dil2 puanı istiyor yani %50ygs %50 lys5 sınavın etkileyecek.İyi şanslar!

   • İspanyolca hint avrupa dil ailesinin latin kollarında yer almaktadır!
    Fransızca ile yanyana k:) manızı doğru bulmadım fransızca, ingilizce ve almanca ile aynı kolda yer almaktadır
    İspanyolcaya en çok benzeyen diller %70 portekizce ve %40 italyancadır!
    Ben Arjantinde okuyan bi Türk genciyim
    resmi dilimiz ispanyolca
    Ben size bu dili önermem çook kural var bide siz bu bölümü okuyunca dahada zor olacak
    Ben şuan inşaat mühendisliğinin ilk yıını bitirmiş olduğum halde dil ve edebiyatını anlamam , bu yeterli olur zorluğu anlatmak için, en iyisi ingilizce en kolayıda, insan ingilizce dışı başka bi dil bilince ingilizcenin çok basit olduğunu görüyor

   • Ben 2014 te fransaya geldim hic fransizcam yoktu simdi ortaokul ve lise ögretmenlerim benim cok çabuk ilerlememe çok sasirdi. Lisede ispanyolca derside aliyorum 2019 da universiteyi ankarada okumayi dusünüyorum ispanyolca dili ve edebiyati bömümünü okumak istiyorum acaba hangi sinava hangi dilde girmem gerekiyo ne olur yardimcii olun bana?

  • dil-1 dil-2 dil-3 var ilk olarak bunları araştır netten .. diyelim dil-2 seçiceksin ygs giriyosun %20 türkçe %13 sosyal %7 mat %5 fen alınacak lys-5 den de %50 puanlar alınacak. Ve dil-2 gireceksen lys-5’den 50 net çıkarman yeterli olabilir hemen hemen bir aydır bununla ilgili araştırma yapıyorum. Başarılar.

 3. Arkadaşlar öğrenmesi ingilizce kadar olmasa da kolay bir dil ve aynı zamanda çok ta eğlenceli İstanbul Üniversitesinin tek eksiği hazırlık bölümü olmaması ama Ankara Üniversitesinde var ve birkaç dönemdir İspanyol kökenli hocalar giriyor derslerinize , hazırlık yüzünden Ankara Üniversitesini tavsiye ederim ben çok memnunum.

 4. arkadaşlar ben istanbul üniverstesinde ispanyol dili okuyorum. gerçekten güzel ve öğrenmesi zevkli bir dil. Dil öğrenmeye yatkınsanız hangi dili kazanırsanız kazanın kolay bir şekilde dersleri verebilirsiniz. Bizim okuldaki hocalar da çok iyi. ileride çevirmenlik, öğretmenlik ya da rehberlik gibi meslekleri yapabilirsiniz ve gayet iyi parası olduğunu düşünüyorum eğer iyi bir yerlere gelirseniz. kimse mezun olur olmaz milyon dolarlar kazanmıyor :) tavsiye ederim ispanyol dili ve edebiyatını.

 5. Cengiz kardeşim, Fatih tabiki özel. Eğitim sistemi nasıl yorum yapamam, bi araştır istersen ama puanın yüksekse boşuna para harcama, istanbul veya ankaraya yetiyorsa ( fazlasıyla ) onları tercih et.

 6. bu konuda ispanyol tam ögrenmem gerekiyor bunun farkındayım ama örnegin kazandım ise pişmanlık duyacagım seyler olacakmı bide maaşı iyimi bana bunları deseniz cok sevinirim hayalim ispanyol ögrenmek vede kazanmak :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.