Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Nisan 2021

İslamiyet İlk Kez Hangi Dönemde Arabistan Dışında da Yayılmaya Başlamıştır?

Bu yazımızda İslamiyet ilk kez hangi dönemde Arabistan dışında da yayılmaya başlamıştır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İslamiyet, Peygamber (a.s.)’a 40 yaşında peygamberliğin gelmesiyle din olarak kabul edilmiştir. 610 yılından 632 yılına kadar miladi olarak 23 senede kemal ermiştir. Kuranı Kerim’in indirilmesinin tamamlanmasının ardından Peygamber (a.s.) da vefat etmiştir. Peygamber (a.s.), İslamiyet’in yayılması için ilk kez Mekke dışına Medine’ye geçmiştir. Peygamber (a.s.) ve devamında ondan sonra gelen nesil, Arabistan yarımadası dışına çıkmıştır.

İslamiyet ilk kez Arabistan yarımadası dışına Suriye, Filistin ve Irak toprakları ile çıkmıştır. Bu topraklarda yayılmaya devam eden İslamiye, özellikle Mescidi Aksa’nın mukaddes sayılması da bu coğrafyada ilk kez yayılmanın gerçekleşmesini kolaylaştırmıştır. Böylece İslamiyet hızla yayılmaya devam etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. papatya dedi ki:

  Dört halife dönemi

 2. Omer dedi ki:

  Peygamberimiz doneminde habesistana

 3. Anonim dedi ki:

  Dort halife

 4. hamza dedi ki:

  İslamiyet ilk kez hangi dönemde Arabistan dışına da yayılmaya başlamıştır bilen var mı ? Bu soruyu öğretmenimiz bize sordu bilemedim internette araştırıyorum tam olarak tarih nedir ?

  1. Efe dedi ki:

   Cevapdört halife döneminde Arabistan dışında yayılmaya başladı

Yorum Yaz