Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Nisan 2021

İşkur İş ve Meslek Danışmanlığı Ne İş Yapar

İşkur iş ve meslek danışmanlığı ne iş yapar hakkında bilgi kısaca

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, İş ve Meslek Danışmanlığı sayesinde 2014 yılı sonuna kadar 1,5 milyon işsize iş bulmayı hedeflediklerini açıkladı.

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Yazıcı, işsizliği azaltmak için aldıkları istihdam tedbirleri arasında olan İş ve Meslek Danışmanlığı ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

İş ve Meslek Danışmanlığı kapsamında çalışan danışmanlar tarafından işsizlerin ve başka bir meslek bulmak isteyenlerin kişisel özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş hayatına uyumları tespit ediliyor ve uygun işe uygun eleman bulunuyor.

İŞKUR 81 İl Müdürlüğü ile mezun olmuş öğrencilere ve işsizlere uygun iş bulma konusunda yardım ediyor. Mesleki uyum gibi bazı problemlerin giderilmesi, mesleki becerilerin kazanılması ve değerlendirilmesi, iş sahiplerinin işlerini değiştirmesi ya da geliştirmesi, işverenlerin ise işlerine en uygun çalışanın bulunması gibi taleplerin yerine getirilmesi ve bilgilendirilmesi gibi bazı konularda yardımcı olmak amacıyla danışmanlar atıyor.

İstihdam için yeni bir ufuk açacak olan İş ve Meslek Danışmanlığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Dr. Yazıcı, İŞKUR’un işsizlikle mücadelede önemli bir işlevi olduğunu, iş arayan ve işverenler için yönlendirmeler yapacaklarını belirtti. 2014 yılı sonuna kadar 81 İl Müdürlüğü ile birlikte 1,5 milyon işsize iş konusunda çözümler sunacaklarının da müjdesini verdi. Bu konuda üniversitelerde irtibat noktaları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve belediyelerde hizmet noktaları ile işsizlere ulaşacaklarını da ekledi. İŞKUR bu yenilikler sayesinde doğru işe doğru kişiyi yerleştirmeyi, eğitim hayatını bitirmiş insanların iş bulmasına yardımcı olmayı ve piyasada talep gören alanlara yetkin çalışanlar sağlamayı hedefliyor.

İşkur İş Meslek Danışmanı Ne İş Yapar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz