Işık Kirliliğinin Çevremiz ve Doğal Hayat Üzerindeki Olumsuz Etkilerini Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Işık Kirliliğinin Çevremiz ve Doğal Hayat Üzerindeki Olumsuz Etkilerini Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?

Aşağıda ışık kirliliğinin çevremiz ve doğal hayat üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için neler yapabiliriz kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde en önemli sorunlar arasında bulunan çevre sorunları içinde çevre kirlilikleri de bulunmaktadır. Çevre kirliliklerinden biri de ışık kirliliğidir. Işık kaynaklarının verimsiz ve amaçsız kullanılması ışık kirliliğinin oluşmasına neden olur. Bu da atmosferik faaliyetlerin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Işık kirliliği ile mücadele etmek için şehir aydınlatmalarında uygun aydınlatma sistemlerinin kurulması gerekir, statlarda, trafikte, yollarda aydınlatmanın düzgün ve verimli olması gerekir. Işık kirliliği ile mücadele etmek için doğal ışık kaynaklarından önemli ölçüde en verimli bir şekilde kullanılması gerekir. Böylece doğal enerji kaynaklarının önemi anlaşılır ve enerji tasarrufu da sağlanmış olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eylül dedi ki:

    Emeği geçenlerin eline sağlık ışık kirliliğinin çevre üzerinde olumsuz etkileri kısa olduğu için beğendim, okulda en çalışkan benim çünkü hep doğru yerlerden araştırma yapıyorum.

Yorum Yaz