Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Isı Elde Etmek İçin Kullanılan Yakıtların Çevreye ve İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Aşağıda ısı elde etmek için kullanılan yakıtların çevreye ve insan sağlığına etkileri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Isı ve sıcaklık elde etmek insanlar için bir ihtiyaçtır. Doğal olarak dünyanın ısınması nasıl canlılık faaliyetlerinin devam etmesini sağlıyorsa, insanların da barınma ihtiyaçlarını sağlamaları için ısınmaları gerekmektedir. Isı elde etmek için bazı maddelerin yakılması gerekir. Isı elde etmek için kullanılan yakıtlar doğal yakıtlar olabilir. Günümüzde yaygın olarak fosil yakıtlar kullanılmaktadır.

Fosil yakıtlar, doğalgaz, petrol, kömür olarak bilinmektedir. Bu maddelerin yakılması sonucunda atıklar oluşmaktadır. Bu atıklar çevreye zararlı atıklar olarak  çevre kirliliklerinin yaşanmasını sağlar. İnsan sağlığının bozulması ve ölümlere kadar varan sonuçların yaşanması, su, toprak, hava kirliliklerinin oluşması fosil yakıtların yakılması nedeniyle meydana gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. GÜRHAN dedi ki:

  Süper çok teşşekür ederim

 2. Ekren dedi ki:

  beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  1. Cemill dedi ki:

   benim şahsen hoşuma gitti, ev ödevim hemen bitti, eline sağlık hazırlayanların. beğenmeyen varsa kesin zekasında sorun vardır.

  2. Anonim dedi ki:

   tabi canim tabi tabi

Yorum Yaz