İş Garantisi Veren ve Öğrencisine Sigorta Yaptıran Üniversite

Nişantaşı Meslek Yüksekokulu bir ilke imza atarak tüm öğrencilerini SSK’lı yapıyor. İş garantisi de veren okul, İşsiz kalan mezununa da 1.000 lira ‘işsizlik maaşı’ ödeme garantisi veriyor. İşte ayrıntılar:

Bu okul işsizine maaş veriyor2011 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasına az bir süre kala, adayları tercih heyecanı sararken, meslek yüksek okulu ve üniversiteler başarılı adayların kendilerini tercih etmeleri için fırsatlar sunuyor. Nişantaşı Meslek Yüksekokulu da bir ilke imza atarak her öğrencisini eğitimin başladığı ilk günden itibaren SSK’lı yapıyor. Ayrıca mezunlarına iş garantisi de veren okul, işsiz kaldıkları sürece de aylık 1.000 TL işsizlik maaşı ödüyor.

HER ÖĞRENCİYE SSK
2012-2013 döneminde faaliyete başlayan Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu Metevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, okullarında eğitime başlayan her öğrenciyi ilk günden itibaren sosyal güvence sahibi yaptıklarını ve SSK’ya kaydettiklerini ifade etti. Uysal ayrıca bünyelerindeki İnsan Kaynakları Atölyesi sayesinde her öğrenciye, birlikte çalıştıkları firmalarda staj ve iş garantisi sunduklarını belirterek, “Kendimize ve öğrencilerimize güveniyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. İşe yerleştirdiğimiz mezunlarımıza işsiz kalmaları halinde İnsan Kaynakları Atölyesi yeni iş olanağı yaratıyor. Mezunlarımıza işsiz kaldıkları dönem süresince de her ay 1.000 TL maaş ödüyoruz” diye konuştu.

ABD’de üniversite satın alacak
Türkiye’de eğitim yatırımlarına devam edeceklerini ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’ni kurmak istediklerinibelirten Uysal, New York ve Londra’da da üniversite satın alarak şubeleşme planladıklarını anlattı. Uysal 2-10 Ağustos’ta New York’ta 3-4 üniversite ile satınalma için görüşmeler yaparak biriyle ön protokol imzalayacaklarını açıkladı. Uysal, “New York ve Londra’da üniversite satın alarak burada kurmayı planladığımız üniversiteye entegre etmeyi planlıyoruz. Bu durumda bizi tercih eden öğrenciler İstanbul, New York ve Londra arasında tercih yaparak istedikleri yerde öğrenim görebilecekler” dedi.

13 EĞİTİM PROGRAMI BULUNUYOR
Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, İşletme Yönetim, Lojistik, Moda Tasarımı, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri ve Grafik Tasarım’nın da aralarında bulunduğu 13 programda eğitim veriyor.