Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
iPhone Nasıl Şarj Edilir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

iPhone Nasıl Şarj Edilir

iPhone Nasıl Şarj EdiliriPhone Şarj ederken dikkat edilmesi gerekenler

Bin bir hevesle araştırdınız, günlerce en iyi fiyatı incelediniz, onu mu alsam bunu mu diye düşünüp durdunuz sonunda kendinize bir iPhone almaya karar verdiniz. Peki aldığınız iPhone ‘u ilk seferde nasıl şarj etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Cihazınızı şarj ederken çok önemli birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

iphone 5s

Telefonunuzu ilk aldığınızda kutusundan çıkarın ve hiç kullanmadan doğrudan şarja takın.

Dolunca şarjdan çıkarın ve kapanana kadar hiç şarja takmayın. Yani arada şarja koymak yok. Kapanana kadar aynı şarjı kullanın. Telefonunuzun şarjı tamamen bitip kapanana kadar bekleyin. Telefon kapanınca yeniden şarja takın ve dolmasını bekleyin. Dolduktan sonra bir iki saat şarjdan çekmeyin.Böylece cihazınızdaki batarya göstergesi kalibre olacak ve telefonunuzdaki şarj seviyesi her zaman doğruyu gösterecektir. iPhone’unuzu prize takarak ya da bilgisayarınıza bağlayarak şarj edebilirsiniz.. Kutusunun içinde yer alan kabloyu gövdeden çıkarırsanız, kabloyu USB 2.0 girişi için uyumlu bir uç haline getirmiş olursunuz..

Ayrıca iPhone’un içinde kullanıcının müdahale edemediği bir şarj edilebilir pil vardır. Bu pili belirli aralıklarla şarj ederek pilinizin  ömrünü uzatabilirsiniz. Bu pil de bittiği zaman iPhone’un pilini tek başınıza değiştiremeyeceğiniz için telefonunuzu mutlaka bir yetkili servise götürmeniz gerekmektedir.

Telefonunuzun şarj olup olmadığını sağ üst köşesindeki ikondan takip edebilirsiniz.

iPhone Şarj Etme İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Murat dedi ki:

  Selamlar. Yeni cihaz aldım ama %20’lik bir kullanım söz konusu oldu. Tamamen bitmesini mi beklemeliyim ya da tam dolum yapıp dediğiniz işlemleri mi yapmalıyım. Teşekkür ederim.

 2. Seda dedi ki:

  Telefonu alalı bi ay oldu ve sürekli %20 nin altına düşünce taktım ve %100 olmadan çıkarmadım her zaman yüzde yüz olmasını beklemeli miyim

 3. melih dedi ki:

  hepsi saçmalık çünkü yeni üretilen li-ion pillerde istediğiniz zaman takıp çıkarbilirsiniz.ayda bir kere de tam bitirip tam şarj ettikten sonra çıkarın o telefonunuzun kalibre olmasını sağlayacaktır ve telefonunuz hep doğruyu gösterecektir.ayda bir kere yapın sürekli yaparsanız pile zarar veriyormuş apple’ın sitesinde okumuştum kolay gelsin :)

 4. Ali dedi ki:

  telefonu aldım yüzde 1deyken sarj ettim dolduktan sonra biraz bekledim çektim sorun oluşur mu

  1. melih dedi ki:

   olmaz arkadaşım rahatça kullanablirsin :)

 5. Muhammet dedi ki:

  İphone 5’imi bugün şarj ederken telefon kendi kendine baya bir ısındı, fişi çektim biraz bekledim, tekrar taktım yine aynıydı, sanki yanacak gibi, acaba sorun ne olabilir :/

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781