iPhone 5 Ne Zaman Çıkacak Belli Oldu

iPhone 5 Çıkış Tarihi  2012 , iPhone 5 Ne Zaman Çıkıyor , iPhone5 Ne Zaman Çıkacak

İPhone 5 ‘in Çıkış Zamanı Nihayet Belli Oldu !

Uzun zamandır beklenen iPhone 5 hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. Bir Foxconn çalışanı iPhone 5’in ekran boyutu ve çıkış tarihiyle ilgili bilgiler verdi.

Geçtiğimiz sene beklenen fakat iPhone 4S’in çıkmasıyla birlikte başka bahara kalan iPhone 5 hakkında önemli bir söylenti ortaya çıktı. Bir Foxconn çalışanının 9to5mac sitesine yaptığı açıklamaya göre iPhone 5’ler üretim aşamasındaymış. Hazırlıkların hepsi tamamlanmış ve artık satışa çıkmayı bekleniyormuş.

Çalışanın aktardıklarına göre iPhone 5’in en önemli özelliği büyük ekranlı olmasıymış. 3.5 inçlik iPhone ekranı artık 4 inç olacakmış. Tasarımı ise yine iPhone 4 gibi keskin hatlara sahip olacakmış.
iPhone 5 için Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da isimsiz Foxconn çalışanı bu konuda da açıklama yaptı. Buna göre iPhone 5, 2012’nin yaz aylarında piyasaya çıkacak. iPhone 4S’i saymazsak önceki iPhone’lar da yine bu dönemde piyasaya çıkmıştı.

iPhone 5’in yazın piyasaya çıkmasını işaret edecek bir diğer belirti de AT&T ile alınan iPhone 4 kontratlarının bu yaz bitecek olması. Böylece iPhone 4 sahipleri, ara model olan iPhone 4S’i atlayıp kontratları bittikten sonra iPhone 5 ile kontratlarını yenileyebilecek.

 

Alıntı – 27 Ocak 2012

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.