Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2020

İntibah Kitap Özeti ve Kahramanları Kısa

Aşağıda İntibah kitap özeti ve kahramanları kısa kısaca olarak ele alacağız.

İntibah kitap özeti şu şekildedir:

Ali Bey, zengin bir aile çocuğudur. Yakın zamanda babasını kaybetmiştir. Babasının ölümünden sonra annesiyle Çamlıca’ya yerleşmiştir. Üzüntüsünü Çamlıca sokaklarında geçirerek avutmaktadır. Bir gün bir kadına aşık olur. Bu kadın Mahpeyker’dir. Mahpeyker’in kötü bir kadın olduğunu anlayamayan Ali Bey onun aşkıyla yanıp tutuşur.

Bu durumu annesi haber alır ve çok üzülür. Kısa zaman sonra Ali Bey, Mahpeyker’in gerçek yüzünü görür. Ali Bey’in evinde Dilaşup diye bir hanım da bulunmakta ve annesine yardım etmektedir. Ali Bey bu dönemde Dilaşup ile ilgilenmeye başlar. Onunla evlenir. Bu durum Mahpeyker’in kulağına gider ve o da hırs yapar.

Mahpeyker, Dilaşup’un kötü biri olduğunu yayar. Bu Ali Bey’in kulağına gider. Dilaşup’u kovar. Eskiciye satar. Eskici kötü bir kadın olarak onu satar. Dilaşup, Mahpeyker’in eline düşer. Bu arada Ali Bey’in annesi üzüntüden ölür. Mahpeyker, Dilaşup’u pazarlar. Ali Bey’i öldürmek ister. Bu durumu öğrenen Dilaşup Ali Bey’e haber verir.

Dilaşup, Ali Bey’in montunu giyer ve uyur. Bu sırada Ali Bey’i öldürmeye gelenler, Dilaşup’u öldürür. Ali Bey polislerle eve gelir, kanlar içinde Dilaşup’u görür. Ali Bey, Mahpeyker’e saldırı ve onu öldürür. Hapishaneye düşer ve orada hayatını kaybeder.

İntibah kitabında yer alan kahramanlar şu şekildedir:

*Ali Bey

*Mahpeyker

*Dilaşup

*Ali Bey’in Annesi

İntibah Kitap Özeti ve Kahramanları Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yıldız dedi ki:

    İntibah romanı Namık Kemal’in miydi. Geçen gün sınavda çıktı konusu ve yazarı konusunu buradan okudum yapabildim ama yazarından emin değildim inşallah doğru bilmişimdir.

Yorum Yaz