Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İnternetten Randevu Nasıl Alınır (Hastane Randevusu) - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

İnternetten Randevu Nasıl Alınır (Hastane Randevusu)

İnternetten hastaneye randevu nasıl alınır, İnternetten randevu nasıl alınır

Hastane kapılarında saatlerce bekleme, muayene olacağım diye daha gün ağarmadan hastane yollarına düşme, telefonu düşürmek için saatin gece yarısı olmasını bekleme ve bunun gibi pek çok uygulama artık tarihe karıştı. Bu güzel gelişmelerin temel sebebi artık hastanelerdeki muayenelerin randevu sistemi ile gerçekleştiriliyor olması. İlk önce telefonla randevu alma şeklinde başlayan bu sistem son günlerde internetten de faydalanmaya çalışarak vatandaşların işlerini daha da kolaylaştırdı. Artık neredeyse her evde bulunan internet sistemi sayesinde vatandaşlar diledikleri hastaneden kolayca randevu alıyor böylece hastanelerde beklemeye veya telefon numarası aramaya gerek kalmıyor.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır

İnternetten hastane randevusu alma işlemi aslında oldukça basittir. Bunun için arama motorlarından birine gitmek istediğiniz hastanenin adını yazın. Çıkan web adresine tıklayarak hastanenin randevu sayfasına giriş yapın. Burada sizden istenen kimlik numarası, randevu tarihi, randevu alınmak istenen bölüm ve poliklinik gibi gerekli bilgiler ilgili yerlere yazıldıktan sonra randevu al sekmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra istediğiniz doktorun istediğiniz tarihte boş olduğu saatler ekranda belirir ve sizden bunların birini seçmeniz istenir. Randevu saati de seçildikten sonra iş sadece randevuyu onaylamaya kalmıştır.

Ekranda randevunuza ait bilgiler belirdikten sonra “randevuyu onayla” sekmesine tıklarsanız artık randevunuz onaylanmıştır.

Randevunuz onaylandıktan sonra verilen gün ve saatte hastanede olabilirsiniz. Böylece hem kolayca muayene olabilecek hem de zaman kaybetmeden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Randevu sistemi ile muayene olabilme teknolojinin hayatımıza kattığı en önemli yeniliklerden biridir. Hasta insanların zorluk çekmeden muayene olabilmeleri hem kendileri hem de toplumun gelişmişliği açısından son derece sevindirici bir gelişmedir.

Hastanelerden randevu almanın günümüzde iki yöntemi vardır

1. Yöntem: Sağlık Bakanlığı’nın telefonla randevu sistemi Alo 182’yi arayarak dilediğiniz hastane ve bölümden randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yöntem: Bu da sağlık bakanlığının internetten randevu alabileceğiniz erkezi Hastane Randevu Sistemidir. Siteye  

http://hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresinden ulaşark giriş yapabilirsiniz. Ardından şu pencerelerle karşılaşacaksınız:

internetten randevu alma

Eğer sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız sisteme üye olmanız gerekmektedir. Sizden istenen bilgileri dikkatlice girdikten sonra üyelik işleminiz tamamlanacaktır. Ardından yukarıdaki sayfaya tekrar dönerek randevunuzu alabilirsiniz.

internetten randevu alma

İnternetten Hastane Randevusu Alma Konusuyla İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yucel dedi ki:

    Ben 65 yaşında biriyim harita üzerinde bul diyor nasıl bulayım şehir isimleri yazmıyorki

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781