Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2018

İnternetten Alışveriş Yapmanın Yararları ve Zararları

İnternetten alışveriş yapmanın yararları ve zararları nelerdir kısaca

İnternetten alışveriş yapmanın yararları ve internetten alışveriş yapmanın avantajları ile dezavantajları hakkında bilgiler paylaşacağız. Son zamanlarda insanların çekindiği fakat hızla büyüyen internet alışverişi yani diğer adıyla E ticaret alışverişin en kolay ve en rahat yolu haline geldi. Tanımlayacak olursak E ticaret internet üzerinden online olarak yapılan bütün alışverişleri kapsamaktadır. Büyük ilerleme ve gelişmeler sağlayan E ticaretin biz sizler için bu yazımızda faydaları ve zararlarından bahsedeceğiz.

İnternetten alışveriş yapmanın faydalarından bahsedecek olursak ilk sıraya zamandan tasarruf yazılabilir. Gerçekten de internet alışverişi insanları mağaza mağaza dolaştırmak yerine bir tıkla istediğine ulaşma fırsatı sağlamaktadır. Üstelik kalite bakımından aynı olduğu halde mağaza fiyatının altında rakamlarla. Ayrıca kapıda ödeme veya kredi kartıyla ödeme gibi kolaylıklarda sağlamaktadır. Üstelik memnun kalmadığınız takdirde ürünü bir kaç gün içerisinde tekrar iade etme şansına da sahipsiniz.

İnternet alışverişinin zararları ise kurulan bir çok site bulunmaktadır. Bu sitelerde kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde dolandırılma riskiniz olabilir. Bundan etkilenmemek için kapıda ödeme seçeneğini seçebilirsiniz. karşılaşabileceğimiz  başka bir sorun ise ürünün defolu çıkması ve iade de sorun yaşanmasıdır.

bilgisayar

İnternetten Alışveriş Yapmanın Yararları ve Zararları Hakkında Sizler de Düşüncelerinizi Bu Sayfadan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. caner dedi ki:

  bilişim dersini çok severim bize bilgisayar oynattıyoyır zxzxzxz

 2. özgür dedi ki:

  Bilişim dersini girmiyim burda işlerim ama bilişim dersini seviyorummmm canım öğretmenim

 3. mustafa turan yıldızhan dedi ki:

  oşt yavaş

  1. mustafa turan yıldızhan dedi ki:

   sakla samanı gelir zamanı

 4. mustafa turan yıldızhan dedi ki:

  gelecenizigörmek için büyümeniz gerekir

 5. mustafa turan yıldızhan dedi ki:

  gelecenizi ğörmek için büyümenizgerekir

 6. barış gedik dedi ki:

  çok güzel bilişim dersinde işledik

 7. misafir dedi ki:

  avrupa da güvenilir bayagi gelismis durumda tavsiye edilir ancak gelismemis ülkelerde teknoloji yeterince ilerlemediginden fazla güvenilmez ve pek kullanilmaz.Ne yazikki dolandiricilar hic bos durmuyor.

 8. jhyunk dedi ki:

  fena sayılmaz verdiği bilgilerde ekmek napcan

  1. travesti dedi ki:

   tanısalımmı size bosalmayi çok isterimmm

 9. misafir dedi ki:

  fena sayılmaz yine de iyi bir site bence

 10. pınar dedi ki:

  Modagram sitesinde çok hoşuma giden bir ayakkabı gördüm ama annem bana internettenalışverişin iyi olmadığını söyledi yani fiyatı indirimli fiyatından fazla çıkar

Yorum Yaz