Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

İnternetin Yararları Ve Zararları İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda internetin yararları ve zararları ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bilim ve teknoloji çağımızda sosyal hayatımızı doğrudan ve hızlı bir şekilde etkisi altına almaya başlamıştır. Yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeleri çok kısa sürelerde doğrudan hayatımızda hissediyor ve bir cihaz vasıtasıyla kullanmaya başlıyoruz.

Geçtiğimiz yüzyılın sonlarında ortaya çıkan bilgisayar, yine aynı yıllarda ortaya çıkan fakat asrımızda büyük bir sıçrama gösteren internet ile birlikte insanların en çok yararlandığı bilimsel ve teknolojik gelişmeler olmuştur.

Teknolojinin internetle birlikte hayatımıza bu kadar çabuk ve etkili bir biçimde girmesi ve kalıcı hale gelmesi yararlar ve zararlar barındırmaktadır. Her bilimsel ve teknolojik gelişmenin olduğu gibi internetin de yararları ve zararları bulunmaktadır.

İnternetin yararları, hızlı, güvenli, rahat ve ucuz olarak insanların iletişimi sağlaması, mesafeleri ortadan kaldırması, bilgiye ulaşmayı kolaylaştırması, bilginin saklanması, korunması gibi ihtiyaçları sağlaması bakımından önemlidir.

İnternet hızlı ve mesafe tanımaksızın yaptığı hizmetlerle ekonomide, sağlıkta, ticarette, eğitimde ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır. Etkin ve hızlı olması sonuçlarının sağlıklı olmasıyla çok tercih edilmektedir.

İnternetin zararları, güvenlik duvarlarının kırılmasıyla özel hayatın deşifre edilmesi, bağımlılıklara yol açması, hastalıklara yol açması, enerji tüketimini arttırması gibi nedenlerle insanlığı etkilemektedir. İnternetin zararları hem bilime hem de insana zarar vermektedir.

Bu bakımdan her şeyde olduğu gibi interneti de gerektiğince ve gerektiğinde kullanmalı, interneti araç olarak kabul edip asla amaç haline dönüştürmemeliyiz.

İnternetin Yararları Ve Zararları İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Büşra dedi ki:

  Çok güzel oldu teşekkürler

 2. Aslı dedi ki:

  Benide çok etkiledi

 3. Muhammed dedi ki:

  Zehra doğru söylüyon

 4. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler yaziliya calismis oldum

 5. Elifnaz dedi ki:

  Internet beni cok etkiledi o yuzden de internetin kalmasini istiyorum bi tane oyun cikti clans of clans diye oyun cikti abim babam annem ben babanem oyunu hep takildik o yuzden internetin kalmasini istiyorum ve ben bir ogretmenim o yuzden diyorum yani

  1. mine dedi ki:

   oldukça işime yaradı ödevim bitti süpersiniz ellerinize sağlık :)

 6. Merhaba YouTube dedi ki:

  Bencede

 7. Zehra dedi ki:

  internetin zararları ve yararları kompozisyon Kısa ,öz ve işe yarar . Çok teşekkürler :-)

Yorum Yaz