Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

İnternetin Tarihçesi Hakkında Bilgi Kısaca

Aşağıda internetin tarihçesi hakkında bilgi kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde bilişim sektörünün endüstriyel anlamda gelişmesi internetin gelişmesi ve yaygınlaşması ile ilgilidir. İnternet, bilgisayar teknolojilerinin gelişmesiyle yaygınlaşmıştır. Bilgisayar sosyal hayatımızın içine 19. yüzyılın yarısından itibaren girmiştir.

Bilgisayar teknolojileri 1950 yılından itibaren ticari ve kişisel olarak geliştirilmektedir. Bilgisayarın geliştirilmesinde teknik anlamda uzay çalışmalarının da etkisi olmuştur. Uzay çalışmalarında uyduların yörüngelere yerleştirilmesi bilgisayar teknolojilerinde veri aktarımının gerçekleştirilmesinde etkili olmuştur.

İnternet, Amerika, İngiltere ve Fransa ülkeleri merkezinde gelişimini göstermiştir. Amerika ve Avrupa merkezli internetin kullanılmaya başlanması çok geçmeden paket servislerin yapılması ve belli kotalarda internetin kullanılması bilgi teknolojileri açısından çok faydalı olmuştur.

İnternet özellikle 19. yüzyılın sn çeyreğinde dünya sathına yayılmıştır. Yeni uyduların geliştirilmesi ve uzay çalışmalarının ilerlemesi internet üzerinde de etkili olmuştur. Paket servislerin yerini, internet hatları almıştır. Kablolu olarak çekilen hatlar üzerinde bağlanmalar da kablolu olarak gerçekleşmiştir. Daha sonra sim kartlar üzerinden telefonlar da internete bağlanmaya başlamıştır.

İnternet sağlayıcılar kablosuz modemler üzerinden internetin kullanımı için geliştirilen cihazlara uyumlu modemler ortaya koymuşlardır. Böylece kablosuz internet kullanımı başlamıştır.

İnternetin tarihteki seyri paket servisler, kablolu bağlanma ve kablosuz erişim olarak gerçekleşmiştir. Günümüzde internet yaygın bir şekilde küresel olarak kullanılmaktadır. Bütün dünyada uydular üzerinden yayınlar gerçekleştirilmektedir. İnternet kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

İnternetin Tarihçesi Hakkında Bilgi Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zeynep dedi ki:

    İnternet yokken insanlar bir araştırmayı çok zor yapıyorlardır kütüphanelere gidip saatlerce uğraşıyorlardır bence şimdi ne kadar kolay ulaşıp tüm ödevlerimizi yapıyoruz ayrıca görüntülü görüşmelerde çok güzel oluyor internet her şey diyebilirim .

Yorum Yaz