Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

İnsanlık Tarihindeki En Önemli 10 Buluş Nedir?

Aşağıda insanlık tarihindeki en önemli 10 buluş nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlık adına birçok buluş yapılmıştır. Tarihte insanların ihtiyaçlarını gidermek için birçok buluş gerçekleştirilmiştir. Özellikle doğanın gözlemlenmesi ve madenlerin işlenmesi bilim ve tekniğin gelişmesine neden olmuştur. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için buluşlar yapmışlardır. Çoğu buluşlar tarihen tesadüfen ortaya çıkmıştır. İnsanlık tarihindeki en önemli buluşlar çağın ilerlemesini sağlamıştır.

İnsanlık tarihindeki en önemli buluşlar şu şekildedir:

*Çivi

*Pusula

*Tekerlek

*Ampul

*Telefon

*İçten yanmalı motor

*İnternet

*Matbaa

*Telefon

*Penisilin

Buluşlar bilimin gelişmesiyle meydana gelmiştir. Bilim de deney ve gözlemlerle gelişmiştir. İnsanların doğayı gözlemlenmesi buluşların gerçekleşmesini hızlandırmıştır. İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için önemli buluşlar elde etmesi söz konusu olmuştur. Buluşlar, insanlık tarihinin değişmesine neden olmuştur.

Madenlerin işlenmesi ile de buluşların meydana gelmesi hız kazanmıştır. Madenlerin doğal kaynaklar olarak işlenmesi insanların çok işine yaramıştır. Mimari açıdan kalıcı eserler yapılması da buluşlar sayesinde olmuştur. Özellikle buharlı makinenin icadı devrim olmuştur.

Buharlı makinenin deniz ulaşımında kullanılması da yeni bir endüstri alanının oluşmasına vesile olmuştur. Gemi sanayi sürekli gelişmiştir. Birçok savaşın gerçekleşmesinde ve kazanılmasında gemicilik etkili olmuştur. Makineleşme arttıkça bilim de gelişmiştir. Bilimin gelişmesi teknolojinin gelişmesi anlamına gelmektedir. Bilim ve teknik geliştikçe insanlık adına daha değerli buluşlar meydana getirilmiştir. Günümüzde bilim ve teknik gelişmeye devam etmektedir.

İnsanlık Tarihindeki En Önemli 10 Buluş Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    teşekkürler İnsanlık Tarihindeki En Önemli 10 Buluş ödevimi yaptım elinize sağlık :)

  2. Cigdem dedi ki:

    İnsanlıkla ilgili sorulu cevap

Yorum Yaz