Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

İnsanların ve Hayvanların, Dış Dünyanın Uyaranlarını Görme, İşitme, Koklama, Dokunma ve Tatma Yetenekleri Nedir?

Aşağıda insanların ve hayvanların, dış dünyanın uyaranlarını görme, işitme, koklama, dokunma ve tatma yetenekleri nedir kısaca olarak ele alacağız.

Canlıların hayatlarına devam etmeleri için bazı biyolojik ve fizyolojik özelliklere sahip olması canlıların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. İnsanların ve hayvanların dış dünyanın uyaranlarını görme, işitme, koklama, dokunma ve tatma gibi özellikleri bulunmaktadır.

İnsanların ve hayvanların dış dünyanın uyaranlarını görme, işitme, dokunma, koklama ve tatma yetenekleri duyular olarak bilinmektedir. Duyular, doğayı ve çevreyi anlamımızda etkili olmaktadır. Duyuların varlığı engellerin aşılması anlamına gelmektedir. Duyuların varlığı dış dünyanın anlaşılması ve anlamlandırılması yolunu açar. Bu nedenle duyulara sahip olmak canlı olmanın bir gereğidir. Hayvanlarda duyuları gelişmiş birçok canlı vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. başak karahan dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, İnsanların ve Hayvanların, Dış Dünyanın Uyaranlarını Görme, İşitme, Koklama, Dokunma ve Tatma Yetenekleri Nedir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz