Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2021

İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Nelerdir

Çevre, bir insan için bu hayattaki en önemli değerlerden bir tanesidir. Çevre deyince aklımıza üzerinde yaşadığımız topraklar, beslenmek için yararlandığımız hayvanlar ve bitkiler, oksijen almamız için var olan ağaçlar ve hava, hayata devam etmemiz için gerekli olan su ve daha bunun gibi hayatımıza devam etmemizi sağlayan birçok etken gelmektedir. Çevrenin olmaması durumunda, insanın da hayat sürdürmesi gibi bir şey pek de mümkün olmamaktadır. Bir insanın temel ihtiyaçlarını karşılaması ve hayata devam edebilmesi için çevreye ihtiyaç vardır.

insan çevre olumsuz etki ile ilgili görsel sonucu

Çevreden en çok faydalanan canlıların insan olduğunu söylerken, çevreye en çok zararı dokunan canlıların da insan olduğunu söylüyoruz. Bu durum çok garip bir durum olsa da, gerçektir ve her insanın aslında hayatını tehlikeye sokmaktadır. Sahip olduğumuz eşsiz güzellikteki ormanlara bırakmış olduğumuz çöpler bu tehlikelerden birine örnektir. Yalnızca çöp bırakmak değil, bazı insanlar dikkatsizce davranarak orman yangınlarına bile sebebiyet vermektedir. Denizlere atılan çöpler ile sularımız kirlenmekte ve bu durum da yine insan sağlığına zarar vermektedir.

Kullanmış olduğumuz araçlardan ortaya çıkan egzos ile deodorantlar yüzünden ozon tabakası da zarar görmektedir. Daha iyi bir oksijen almak varken, bu durumu tercih etmek insanların yapmış olduğu en önemli çelişkiden biridir. Çevreyi pisleterek daha kirli bir hayat istemememiz gerekir. Çevre, her insan için aynı derecede önemli olduğundan dolayı bu konuda her insanın gerekli bilince sahip olması çok önemlidir.

İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ecrin dedi ki:

  Bende hiç yaramadı bida size girmiyeceğim😾
  Bunlar çok saçma
  Artık bir yolunu bulup cevabını bulucam.
  Kabalık etmek istemiyorum ama bunlar fazla😟😟😔😔

 2. Ali dedi ki:

  Çok sağol ödevimde çok işe yaradı

 3. Alperen dedi ki:

  Gerçekten çok teşekkür ediyorum

 4. pelinnnn dedi ki:

  insanların çevreye zarları ne kadarda çokmuş

 5. Ferhat dedi ki:

  Insanların çevreye verdiği zarar lar

 6. pelin dedi ki:

  Insanların çevreye verdiği zararlar ödevi yaptım teşekkürler.

  1. mehtap dedi ki:

   Ben çok beğendim ödevimi kısa olarak hemen yazdım, öğretmen bunu beğenecek herkese teşekkür ediyorum. :)

Yorum Yaz