İnsanların Çevreye Etkilerinin Sonuçları Nelerdir

İnsanların Çevreye Etkilerinin Sonuçları Nelerdir hakkında bilgi.

İnsan doğaya en çok zarar veren canlı türüdür. İnsan nüfusu arttıkça kirlilik de artmaktadır. Hava kirliliği, su kirliliği ve diğer çeşitli olumsuzluklar tarımı da olumsuz etkilemektedir. Diğer canlılar da olumsuz etkilendiği için bu bir ekosistem bozulması olayıdır.

İnsanlar ısınma ihtiyacını karşılamak için kömür, odun, doğal gaz gibi yakıtlar yakar. Bunların çıkardığı maddeler ve diğer etmenler (orman yangını gibi) havayı kirletmektedir.

Sanayileşme ile birlikte fabrikaların atık sularını atması meselesi oluşmuştur. Fabrikaların atık suları akarsular ile birleştiği zaman su kirliliği oluşmaktadır. Deniz canlıları ve bizler bu durumdan etkileniriz. Daha sonra sulama yoluyla tarım arazileri de zarar görür.

İnsanlar tarım yapmaya eski çağlarda başlamıştır. Ancak teknolojiyle birlikte yöntemler değişmiştir. Günümüzde tarım ürünlerini canlı tutmak adına tarımsal zehir kullanılmaktadır. Fakat bu kullanıldığında soframıza gelen yiyecekler de bundan nasibini almış olmaktadır. İnsan sağlığı olumsuz yönde etkilenmiş olur ve buna da tarımsal kirlilik denir.

cevre_kirliligi

İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.