Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

İnsanlar Ölümün Kaçınılmaz Olduğunu Bildikleri Halde Niçin Bir Ölüm Haberi Duyduklarında Üzülürler?

Bu yazımızda insanlar ölümün kaçınılmaz olduğunu bildikleri halde niçin bir ölüm haberi duyduklarında üzülürler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar hayatı o kadar benimsemişlerdir ki insanların kurduğu ilişkiler ömürlük olmuştur. Bunun anlamı bu ilişkilerin hiç ölmeyecekmiş gibi gerçekleşmesidir. Sosyal ilişkiler olarak en çok aile kavramı ölümü unutturan ama ölümü kabul eden bir ilişki içinde kurulmaktadır.

İnsanlar ölümün kaçınılmaz olduğunu bildikleri halde ölüm haberi duyduklarında üzülürler. Çünkü ölüm hayatın bir gerçeğidir. Bu gerçeği kabul ederler fakat kurdukları sosyal ilişkilerinin inkıtaa uğraması geçici üzüntülerin yaşanmasına neden olur. Bu ilişkiler sevgi ve merhamet üzerine kurulu olduğu için ölümü kabul etmek kolay olsa da ölen kişinin dünyayı terk etmesini kabul etmek biraz zor olmakta ve zaman almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. vildan dedi ki:

    İnsanlar ölümün kaçınılmaz olduğunu bildikleri halde niçin bir ölüm haberi duyduklarında üzülürler diye hep sorardım aileme. Şimdi artık anlıyorum ki ölüm kaçınılmaz evet ama ayrılık da çok acı.

Yorum Yaz