Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

İnsanlar Neden Yazıya İhtiyaç Duymuştur?

Aşağıda insanlar neden yazıya ihtiyaç duymuştur kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar tarihte var oldukları günden bu yana iletişime ihtiyaç duymuşlardır. İletişim olmadan insanların sosyal ilişkiler kurması söz konusu olamaz. İletişimin etkili ve kalıcı olması ile güvenli olması için birçok teknik geliştirilmiştir. Ateş yakılmıştır, duman çıkarılmıştır, ağaçlara vurulmuştur, seslenme yapılmıştır.

Yazının bulunmasıyla birlikte bilginin korunması, saklanması, taşınması, ulaşılması, aktarılması ve öğretilmesi sağlanmaktadır. Yazı bu bakımdan iletişim, eğitim ve öğretim ihtiyaçlarının giderilmesinde etki eder. İnsanların yazıya ihtiyaç duymaları iletişim kurma ihtiyaçlarının olması ve ticari faaliyetlerin daha düzenli yapılması şeklinde gerçekleşmiştir. Yazı günümüzde araç ve gereçlerin gelişmesiyle birlikte teknik olarak oldukça gelişmiştir. Yazı olmazsa olmazdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şeyma dedi ki:

    İnsan anlaşabilmek için, bilgileri ve bugünü geleceğe taşıyabilmek için, antlaşmalar yapmak için, uzaklara haber gönderebilmek için yazıya ihtiyaç duymuştur. Ki yazı hayatın en önemli haberleşme türü bence.

Yorum Yaz