Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

İnsanlar Neden Yaşamaya Elverişli Olmayan İklim Bölgelerine Yerleşirler?

Bu yazımızda insanlar neden yaşamaya elverişli olmayan iklim bölgelerine yerleşirler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar, yerleşim alanı olarak temel ihtiyaçlarını karşılayabildikleri ve hayatlarını sürdürebildikleri ortamları çevre olarak edinmişlerdir. İnsanların barınma, beslenme ve korunma ihtiyacı her şeyden önce geldiği için bir bölgenin yerleşim yeri olmasında bu ihtiyaçların temin edilip edilememesine bakılmaktadır.

İnsanların hayat alanlarını etkileyen coğrafi nedenler toprak yapısı, iklim ve yeryüzü şekilleridir. Bunların elverişli olduğu yerlerde yerleşim alanları oluşturulmaktadır. İklimin elverişli olmadığı yerlerde insanlar insanlığa hizmet için fedakarlık yapmaktadır.

Antarktika’da araştırma yapmak ve canlılık faaliyetlerinin raporlanmasını sağlamak için insanlar elverişsiz iklim şartlarında bilimsel çalışmalar yaparken sosyal hayatlarına devam etmektedir. Bu gibi sebepler, insanların elverişsiz iklim şartlarında yaşamalarına neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sevilay dedi ki:

    İnsanlar bazen yaşamaya elverişli olmayan iklim bölgelerine yerleşirler cümlesinin cevabını bence anlaşılması çok kolay bir şekilde açıklamışsınız güzel bir anlatım.

Yorum Yaz