Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

İnsanlar Neden Vergi Öder?

Bu yazımızda insanlar neden vergi öder kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir devletin kalkınmasında ve istikrarlı bir istiklal mücadelesi vermesinde ekonomik güç, nüfus gücü ve coğrafik stratejik bir toprak bütünlüğünün önemi büyüktür. Ekonomik güç, stratejik toprak bütünlüğünü, nüfus gücünü ve hedef fikre giden yolları güçlendirmektedir.

Bir ülkenin ekonomik gücü, üretim, tüketim ve verimlilikle sağlanır. Buna bağlı olarak vergilendirme sistemleri de vatandaşın devlete karşı olan vatani borcunu ve sorumluluğunu oluşturur. Vergi vermek, vatandaşlık görevidir.

Devlet, vatandaşından vergi alarak siyasi, idari, hukuki, ahlaki, sosyal ve kültürel düzenlemeler yapar. Bunları yaparken de vatandaşlarının ihtiyacına göre hareket eder.

İnsanlar vergi verirler çünkü devletin ekonomik kaynakları vatandaştan aldığı vergilerle oluşmakta ve devlet hizmetleri bu vergilerle gerçekleşmektedir. Bu ekonomik döngü içinde vergi vermek, devletin kalıcılığını, milletin sosyal ve ekonomik refahını belirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Asuman dedi ki:

    Vergi ödemek neden önemlidir sorusunun cevabı bence çok kolay çünkü devlet bu vergiler ile bize hizmetler sağlar. Siz de bu yazıda verginin gerekliliği konusunu çok güzel anlatmışsınız zaten.

Yorum Yaz