İnsanlar Neden Topluluk Halinde Yaşar

12281538522

İnsanlar yaratılışları gereği sosyal bir varlıktır bu nedenle de insanlar geçmişten bugüne kadar hep topluluk halinde yaşamışlardır. Dediğimiz gibi insanların bir arada topluluk halinde yaşamalarının en büyük nedeni de sosyal birer varlık olmaları ve çevrelerinde insanlara ihtiyaç duymalarıdır.

İlkel çağlardaki insanların bir arada yaşamaları kaçınılmaz bir şart olmuştur çünkü o devirlerde vahşi hayvanlar doğada oldukça fazlaydı ve insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için birbirlerinden destek alırlardır ve birbirleri ile yardımlaşırlardı. Bu devirlerin ardından insanlar parayı icat etmişlerdir ve yine rahat yaşam sürebilmek için birbirlerine destek olarak yaşamaya başlamışlardır. Ardından meslekler ortaya çıkmıştır ve insanlar meslekler nedeniyle birbirine daha da ihtiyaç duymuşlardır.

İnsanlar günlük hayatlarını ihtiyaçlarını karşılayabilmek için diğer meslek alanlarına fazlasıyla ihtiyaç duyarlar ve farklı mesleklerdeki insanlar birbirlerine yardım ederek birbirlerine her konuda yardımcı olmaktadırlar.

 

Eğer insanlar tek başlarına yaşamış olsalardı yaptıkları işlerden ya da faaliyetlerden bir zevk alamazlardı ve her işlerini ellerinden geldiğince kendileri başarmak zorunda kalacaklardı.

 

İnsanlar Neden Toplum Halinde Yaşar Sorusuna Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlerle Paylaşın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.