Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

İnsanlar Eskiden Nerelerde Yaşıyorlardı

cro2(1)İnsanlar geçmişten günümüze kadar kendilerinde barınma ihtiyacı hissetmişlerdir ve bu nedenle de o dönemin olanakları doğrultusunda bir çok alanlarda yaşamışlardır.

Eskiden insanlar günümüzde olan evlere benzeyen duvarlarla çevrili evlerden farklı olarak dağ oyuklarında meydana gelen çukurlarda yaşamışlardır. Bir çok insan bu dağ oyuklarında yaşamını devam ettirirken kimi insanlar da mağaralarda yaşıyordu.

İnsanlar yeryüzünde görüldüğü ilk andan itibaren önce mağaralarda yaşamaya başlamıştır. Ancak mağaralarda yaşayan insanlar yaşamlarını oldukça zor devam ettiriyorlardı. Çünkü mağaralara girip çıkarken eğilip emekliyorlardı. Ayrıca mağaralarda bir çok kez tavan çökmesi gibi tehlikeli olaylar yaşanıyordu. Bunun sonucunda da insanlar yaşamak için başka mağaralar aramaya başlıyordu. Bu da insanların var olan düzeninin bozulmasına neden oluyordu.

Zaman geçtikçe insanlar her ne kadar mağaralarda bir takım zorluklar yaşamış olsalar da mağaraları evleri gibi benimseyerek mağaralarda yaşamaya devam etmişlerdir. Küçük çocukların yerde yatmaması için mağaralarda yataklar yapan eski insanlar aynı zamanda mızrakları ile evleri gibi kullandıkları mağaraları güzelleştirmeye çalışmışlardır.

İnsanlar Eskiden Nerelerde Yaşadı Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Duygu dedi ki:

  Teşekkürler ilk insanların nerede yaşadıklarını öğrendim ve ödevimi yaptım

 2. Duygu dedi ki:

  Teşekkürler ilk insanla nerede yaşadıklarını öğrendim ve ödevi yapyim

 3. filiz dedi ki:

  Sağ olun eski insanlar nerelerde yaşadı ödevimi yaptım.

  1. mine dedi ki:

   Sağol gerçekten çok işime yaradı, burası olmasa ödevimi yapamayacaktım beğendim harikasınız

Yorum Yaz