Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

İnsanlar Dünyanın Hangi Tabakasında Yaşamlarını Sürdürürler?

Bu yazımızda insanlar dünyanın hangi tabakasında yaşamlarını sürdürürler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dünya katmanlardan oluşmaktadır. Dünyanın her katmanı dünyayı cansız varlık olarak oluştururken canlılığın devam etmesi için de gerekli şartların oluştuğu katmanlardır.

Dünya katmanları gözlemlenebilen ve gözlemlenemeyen katmanlar olarak ikiye ayrılır. Ateş ve ağır küre gözlemlenemeyen katmanlardır. Ağır küre, çekirdektir. Ateş küre, magma tabakası bir başka adıyla manto tabakasıdır.

Gözlemlenebilen katmanlar ise taş küre, su küre ve hava küredir. Canlılık bu üç küre içinde devam etmektedir. Havada, karada ve suda yaşayan canlılar vardır. İnsanlar, dünyanın taş küre tabakasında karalar üzerinde yaşamaktadır.

Taş küre, taş, toprak ve kayaçlardan oluşmaktadır. Ana kayalar üzerinde yer alan topraklar ve taşlar insanların yaşam alanını oluşturmaktadır. Diğer coğrafik etkenler ise canlılığı çeşitlendirmektedir ve insan için doğal ortamı hazırlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceren dedi ki:

    Ben beğendim, ödevimi hemen bitirdim teşekkürler.

  2. Mira dedi ki:

    İnsanlar dünyanın neresindedir diye araştırdım ve bu yazınızı buldum bulduğuma da çok sevindim çünkü müthiş faydalı bir yazı olmuş içindeki bilgiler çok güzel.

Yorum Yaz