İnsanlar Doğal Çevreyi Nasıl Etkiler? Örneklendiriniz.

Bu yazımızda insanlar doğal çevreyi nasıl etkiler örneklendiriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar, doğal çevreyle uyumlu yaşayan varlıklardır. İnsanların etrafını saran cansız ve diğer canlı varlıklardan oluşan alan doğal çevre denir. Doğal çevre, doğal denge ve döngülerden oluşmaktadır. İnsanların doğal çevre üzerinde etkisi bulunmaktadır. İnsanlar doğal çevrenin korunmasında önemli bir yere sahiptir.

İnsanlar doğal çevreyi son günlerde olumsuz etkilemektedir. İnsanlardan bazıları çevre koruma faaliyetleri yapsa da insanların çoğu doğal çevreye doğrudan ya da dolaylı olarak zarar vermektedir. İnsanların çevreye zararları, çevre kirlilikleri şeklinde meydana gelmektedir. Hava kirliliği, su kirliliği, ışık kirliliği, ses kirliliği, toprak kirliliği şeklinde çevre kirlilikleri doğal çevreye zarar vermektedir.

4 yorum

  1. insanlar doğal çevreyi nasıl değiştirir ödevim için teşekkürler tam da istediğim gibi olmuş. bu aralar okulda en iyi ödevi ben yapıyorum, bu site sağ olsun. :)

  2. İnsanlar doğal çevreyi genelde olumsuz etkiliyor. Çünkü doğayı o kadar çok bilinçsiz kullanan var ki ben buna çok üzülüyorum hepimizin en büyük görevi doğal çevreyi korumak olmalı bence.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.