Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

İnsanlar Arasındaki Bireysel Farklılıklara Saygı Duyulmaması Halinde Bundan Toplum Nasıl Etkilenmektedir?

Bu yazımızda İnsanlar arasındaki bireysel farklılıklara saygı duyulmaması halinde bundan toplum nasıl etkilenmektedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar arasındaki bireysel farklılıklar saygı duyulması gereken farklılıklardır. Çünkü bu farklılıklar biyolojik ve sosyolojik olarak meydana gelmektedir. Biyolojik farklılıkları oluşturmak insanın elinde değildir. Sosyolojik farklılıklar ise kültürel olarak meydana gelmektedir. Örf ve adetler yöreden yöreye değişmektedir.

Bireysel farklılıklarımız bütün bunlarla birlikte şekillenmektedir. Bireysel farklılıklarımıza saygı duymamız gerekir. Bireysel farklılıklarımıza saygı duyulmaması halinde toplumda birlik ve beraberlik bozulur. Huzur ve barış ortamı oluşmaz. Toplumda huzursuzluk olur ve kaos oluşur. İnsanlar arasında sevgi ve muhabbet kalmaz. Adalet ve merhamet bir hiç olur. Bu nedenle bireysel farklılıklarımıza saygı duymalıyız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mehmet dedi ki:

    o kadar sayfa gezdim sonunda tam aradığım gibi bir yazı buldum ödevi bitirdik sağ olun

  2. melis dedi ki:

    Internette ya E ödev com ya da ders zamanı na giriyorum

  3. temel dedi ki:

    İnsanlar arasındaki bireysel farklılıklara saygı duyulmaması halinde bundan toplum nasıl etkilenir diyorsanız toplum kaos ve kargaşaya sürüklenir. Hak ve adalet yerlerde sürünür. Bireyler bir arada yaşayamaz hale gelir.

Yorum Yaz