Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

İnsanı Diğer Canlılardan Farklı Kılan Özellikler Nelerdir Araştırınız

Evrende Allah tarafından yaratılan birçok canlı ve cansız varlık bulunur. Canlı varlıkların insanlar, hayvanlar ve bitkiler olduğu bilinmektedir. Bu varlıklar sahip olduğu özellikleri ile birbirinden ayrılır. Tüm canlıların ortak özelliği doğup, büyüyüp ömürleri dolduğu zaman ölmeleri olmaktadır. Fakat bitkilerin hayvanlardan ve insanlardan daha farklı özellikleri bulunur. Örneğin bitkileri diğer canlılardan ayıran en temel özellik hareket etme yetisine sahip olmamaktır. İnsan da sahip olduğu özellikler ile diğer canlılardan daha üstün sayılmaktadır. Peki insanı diğer canlılardan ayıran özellikler neler olmaktadır?

İnsanlar diğer canlılara göre daha üstün özelliklere sahiptirler. İnsan tam anlamıyla yaratılmış olan en mükemmel varlık denilebilir. İnsanları diğer canlılardan ayıran en temel fark akıl ve ruh yönüne sahip olmasıdır. İnsan akıllı bir varlık olmak ile birlikte düşünme yetisiyle hareket eden bir varlık olmaktadır. Ayrıca insanlar özgür ve irade sahibi varlıklardır. Bu yüzden en seçkin varlığın insan olduğu bilinmektedir. Çünkü insanın sahip olduğu özelliklerin birçoğu diğer canlılarda bulunmamaktadır.

İnsanları diğer canlılardan ayrılmasını sağlayan en temel farkın akıl olduğunu söylemiştik. İnsanlar sahip oldukları akılları sayesinde birçok alanda üretim gerçekleştirirler. Bu üretim sonucunda ise diğer canlılardan çok daha farklı bir hayat yaşama lüksüne sahip olurlar. İnsanlar bu nedenden dolayı kendisinde olmayan fakat diğer canlılarda olan bir özelliği akılları aracılığı ile üreterek farklı yöntemler ile kullanabilirler.

İnsanı Diğer Canlılardan Farklı Kılan Özellikler Nelerdir Araştırınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz