Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

İnsana Allah (c.c.) Tarafından Verilen Sınırlı Özgürlük, Tercih Etme Kabiliyeti Nedir?

Aşağıda insana Allah (c.c.) tarafından verilen sınırlı özgürlük, tercih etme kabiliyeti nedir kısaca olarak ele alacağız.

Allah tek yaratıcı güç olarak bilinmektedir. Allah’ın yaratma gücü belli bir düzen içinde meydana gelmiştir. Dünya hayatında bütün doğa olaylarının ve canlılık faaliyetlerinin gerçekleşmesi belli bir düzene bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu olaya sünnetullah denmektedir. Allah’ın yaratma düzeni ya da ölçüsü olarak bilinir.

İnsana Allah tarafından verilen sınırlı özgürlük ve tercih etme kabiliyeti cüzi irade olarak bilinmektedir. İnsanların kendi kararlarını kendilerini vermeleri, tercihler yapmaları, akıl yürütmeleri iradeye bağlı olarak gerçekleşmektedir. İrade sahibi olan insanlar hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilirler. İrade insanların en önemli sermayesidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Esin dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, İnsana Allah (c.c.) Tarafından Verilen Sınırlı Özgürlük, Tercih Etme Kabiliyeti Nedir? süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

  2. nehir dedi ki:

    harika, merhaba arkadaşlar bu eğitim sitesi cidden çok güzel, ellerinize sağlık İnsana Allah (c.c.) Tarafından Verilen Sınırlı Özgürlük, Tercih Etme Kabiliyeti Nedir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz