Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İnsan Niçin Yalan Söyler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

İnsan Niçin Yalan Söyler

Yalan, bu dünyadaki en kötü davranışlardan bir tanesi olmaktadır. Yalan bir insanın hayatına girdi mi çıkması çok zor olmaktadır. Çünkü insan bir kere yalana alıştı mı, hayatının tüm evresini yalan ile geçirebilir. Yalan her konuda söylenebilir ve insanlara verdiği zararların da boyutu değişebilir. Peki insan niçin yalan söyler? Yalan söylemek söyleyen kişinin çevresinde bulunan insanlara nasıl bir zarar verir? Yalan söylemek insanın kendisine nasıl zarar verir? Bu sorulara ait yanıtlar ile yalan hakkında daha kapsamlı paylaşım bulmak istiyorsanız, bu sayfayı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

İnsanların yalan söyleme nedenleri farklı alanlarda olabilir ancak her yalanın ortak bir nedeni var ise bu ortak neden insanın kendisini kabul ettirmeye çalışması olmaktadır. Bir insan birine kasıtlı olarak da zarar vermek isteyebilir. Böyle zamanlarda insanların söylemiş olduğu yalan daha tehlikeli olabilir. Aslında her yalan tehlikelidir fakat tehlikenin derecesi değişebilir. İnsanlar iyi niyetli bir şekilde de yalan söyleyebilir fakat her yalanın sonucunda kötü sonuçlar elde edilir. Çünkü yalan iyi niyetli de söylenmiş olsa dahi kötü bir davranış olduğu için her zaman olumsuz sonuçlara yol açar.

İnsanlar kendilerini kabul ettirmek, kandırmak, karşısındaki insanı kandırmak, çıkarını düşünmek, elde etmek istediklerine ulaşmak, insanlara kasıtlı bir şekilde zarar vermek ve daha birçok çeşitli sebeplerden dolayı yalan söyler. Yalan söylemek sadece insanın karşısındakilere değil, kişinin kendisine de zarar vermektedir.

İnsan Niçin Yalan Söyler Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781