Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

İnsan Mı Zamanı Yönetir Zaman Mı İnsanı Münazara

Bu yazımızda insan mı zamanı yönetir zaman mı insanı münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*İnsan zaman kavramını anlamakta zorlanmaktadır. Neye zaman, neye göre zaman diyoruz? Zaman neye bağlı olarak değişmekte ve akıp gitmektedir? Zaman, geçmişten geleceğe doğru mu ilerlemektedir? Zaman ve dil kavramlarının birbiriyle olan ilişkisi nedir? Sorularının cevapları, zamanın insanı yöneten bir ağ olduğunu göstermektedir.

. İnsan, plan yapabilen ve karar verip seçim yapabilen bir varlıktır. Bu demektir ki, zaman insan tarafından kontrol edilebilir. İnsanlar nihai hedefi sağlklı ve mutlu bir hayat yaşamaksa, zamanı kontrol etmek mümkündür.

*Zaman bir ağ gibi insanı sardığına göre, aslında zamanın kontrolü sağlanamaz. Çünkü zamanı durduramazsınız. Zaman insanı kuşatan bir varlıktır. Zaman geçer, insan önünde duramaz ve yaşlanır. Yaşlandıkça, zamanın kıymetini anlar.

. Zamanın kıymetini anlamak için zamanın geçmesine gerek yoktur. Boş zamanların, meşguliyetler gelmeden doldurulması gerekir. Bu da zaman yönetiminin insanın elinde olduğunu gösterir. Çünkü insan irade sahibidir.

*Zamansızlık kavramı evren için mümkün değilken, dünya için hiç mümkün değildir. Özel ve Genel Görelilik Teorileri bilimsel olarak bize bunu göstermektedir. Hareketin, yerçekiminin zamanı meydana getirdiği ve zamanın lineer bir düzlemde akarak insanı aşan bir kuvvet olduğu ortadadır.

. Zamanı bir boyut olarak ele alacaksak ki öyledir, maddenin tüm boyutları gibi zamana da şekil verilebilir. Zaman yönetilebilir. Belli bir zaman içinde insanın hedefine ulaşması, zamanı yönetmesi demektir. İnsanın ihtiyacı olan da budur.

İnsan Mı Zamanı Yönetir Zaman Mı İnsanı Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. sema dedi ki:

  Teşekkürler, harika yazılmış, ödevimi tamamladım sayenizde elinize sağlık.

 2. Anonim dedi ki:

  Zaman yönetiyorsa örnek verebilirmisiniz

 3. Edosiker dedi ki:

  Kardelerm munazarm var zman insanı yonetir hakknda savunacğm fikirleri oln yazsn

 4. efe dedi ki:

  artık size zaman kaybısın dedirten insanlardan uzak durun ve zamanı durdurmak isteyeceğiniz insanlar biriktirin. Bana sorarsanız zaman insanı yönetiyor.

Yorum Yaz