Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İnsan mı Dünyayı Yok Ediyor Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

İnsan mı Dünyayı Yok Ediyor Kompozisyon

İnsan mı dünyayı yok ediyor ya da dünya mı yok ediyor konulu kompozisyon örneği

İnsan mı Dünyayı Yok Ediyor Kompozisyon 

Dünyanın yok olmasına katkı sağlayanlar insanlardır. Nüfus artışı ihtiyaçları artıran bir unsurdur. Bu nedenle talep çoğalınca sanayileşme görülmektedir.

Her yeni günde bir fabrika yada üretimhane açılmaktadır. Ancak buralardan doğaya sızan gazlar ve atık maddeler hiç hesap edilmemekte. Bu çıkan gaz ve atıklar doğanın dengesini bozar. Yeşil alanlar, doğal kaynaklar etkilenir ve günden güne yok olur. Pek tabi buna bir tek sanayileşme etkili değildir. Kağıt üretimi için vazgeçtiğimiz ormanlar doğal dengenin bozulmasına sebep olan bir etkendir. Doğanın kirlenmesiyle azalan ormanlar bir de bu nedenden dolayı azalmaktadır.

Son zamanlarda talep fazlalığı baş göstermekte. Her an değişen ürünleri alma isteği nedeniyle israf artmakta. Bu eskiyen ürünler doğaya bırakılmakta. Buda pek tabii doğal dengeyi bozuyor. Herkes bunun az çok farkındadır. Çünkü iklimlerde değişmeler başladı bile. Su kaynakları hızla tükenmekte.

Doğa dengesinin bozulduğunun kanıtlarından biri ise her geçen gün artan doğal afetlerdir. Biz insanlar bilinçlenmedikçe tabiatı bir çıkmaza sürüklemekteyiz.

İnsan mı Dünyayı Yok Ediyor Hakkında Kompozisyon

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781