Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

İnkılapçılık Nedir? Kısaca Tanımı

Aşağıda inkılapçılık nedir kısaca tanımı kısaca olarak ele alacağız.

Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte kurucu unsurlar arasında devrimler bulunmaktadır. Devrimler de bazı ilkeler sayesinde yapılmaya başlanmıştır. Bu ilkeler bilimi, aklı ve moderniteyi esas alan ilkeler olarak ele alınmıştır. İlkelerden biri de inkılapçılık olarak bilinmektedir.

İnkılapçılık, inkılapları korumak, sürdürmek ve sürekli olarak modern ve çağdaş dünyayı öncelemek amacını ortaya koymaktadır. İnkılapçılık, cumhuriyet devrinin yapılan inkılaplarının yolunu sürdürmek anlamına gelmektedir. Bununla beraber birçok inkılabın da önünü açma gerekliliğini ifade etmektedir. Birçok devlet kurum ve kuruluşunun kurulmasını desteklemiştir.

Atatürk’ün en önemli ilkelerden biri olan inkılapçılık, Halk Partisi programında da yer almakta ve partinin altı okundan biri olma özelliğine sahip olan ilkelerden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. danla bilic dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, İnkılapçılık Nedir? Kısaca Tanımı işime yaradı ödevimde, ben Erzincan kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  2. sebile ölmez dedi ki:

    harika, selam arkadaşlar siteniz inanki dikkatimi çekti, 5 yıldızı hak ediyor İnkılapçılık Nedir? Kısaca Tanımı ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz