Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

İngiliz Dil Bilimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İngiliz Dil Bilimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İngiliz Dil Bilimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İngiliz Dil Bilimi Bölümü Tanıtımı:

İngiliz Dil Bilimi programında İngilizce’nin yapısı, gramer özellikleri, sözcüklerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile ilgili konular okutulmaktadır. Mezunlar, TRT, DPT, Kültür ve Turizm ile Dış İşleri Bakanlıklarına bağlı alanlarda çalışabilirler. Öğretmenlik formasyonu alanlar ortaöğretim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

İngiliz Dil Bilimi Nedir, İngiliz Dil Bilimi Ne İş Yapar, İngiliz Dil Bilimi Maaşları, İngiliz Dil Bilimi İş İmkanları, İngiliz Dil Bilimi İş Çalışma Alanları, İngiliz Dil Bilimi Mesleği Hakkında Bilgiler, İngiliz Dil Bilimi Bölümünün Geleceği, İngiliz Dil Bilimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İngiliz Dil Bilimi Bölümü Tercih Edilir mi, İngiliz Dil Bilimi Tanıtımı, İngiliz Dil Bilimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, İngiliz Dil Bilimi Mezunları Ne İş Yaparlar , İngiliz Dil Bilimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İngiliz Dil Bilimi İş Bulma Durumu

> İngiliz Dil Bilimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. burcu asiye dedi ki:

  ben şimdi dil bolümü mevzunu bir ögrenciyim. ingiliz dil bilimini okursam, acıkta kalma ihtimalim var mı? ben elçiliklerde mütercim ve tercüman olmak istiyorum. bu alan benim için doğru bir secim mi? mersin ünüversitesinde bu bölümün var. buradan mevzun olsam yerleşir miyim hemen ?

  1. melis dedi ki:

   Yerleşirsin bence daha iyi kontrol etmeli tabi.

 2. miray dedi ki:

  Merhabalar ingiliz dilbilimi ile ilgili sorular sorsam bana yardimci olabilir misiniz??

 3. gamze dedi ki:

  Ben şimdi dil bölümü mezunu bır öğrencıyım ve dıl bılımı okumak istıyorum yanlız 4 yıl okuyup da boşuna okumak ıstemıyorum. Bu yuzden burdan mezun olunca bana garantı iş mkanı saglar mı bu bolum ? hacettepe gbı bı yeredn mezun olsam mesela ?

Yorum Yaz