Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Mayıs 2021

İlköğretim Haftası İle İlgili Konuşma Metni

İlköğretim haftası ile ilgili konuşma örneği, ilköğretim haftası hakkında konuşma metni

İLKÖĞRETİM HAFTASI KONUŞMA METNİ

2018 2019 eğitim-öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanıyla doluyuz. Bu yıl da yeşerecek tohumlarımızı karşımızda görmek biz öğretmenleri çok heyecanlandırıyor. Uzun bir tatil sona erdi ve yeniden sınıflarımızı doldurmak, zihinlerimize yeni bilgiler eklemek için okulumuza koştuk.Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde şöyle diyor:

“Dünyanın en zengin aklını gördüm
Sermayesini sordum, dediki: okul.”

Okul zihinlerin şekillendiği, bilgi ile aydınlandığı yerdir.Bilgi sayesinde insan diğer canlılardan ayrılır. Bilgi, eğitim kişiyi üstün kılar, onun varlığına değer katar.İşte okulun önemi de buradan gelmektedir.

Sevgili öğrenciler, hepiniz buraya yıllar sonra meyve verecek fidanlar olarak geliyorsunuz. Öğretmenleriniz de sizeri yeşertmek için buradalar. Okul öyle bir topraktır ki ağacın hızla büyümesini sağlayarak kısa zamanda meyve vermesine yardımcı olur.

Okul eğitim ve öğretimin  temel merkezi olarak, sizleri aydınlatır, geliştirir, bilgilendirir, Atatürkçülüğü en iyi haliyle kavratır. Ayrıca okul, sosyalleşmeyi, toplum olarak uyum halinde yaşamayı öğretir.Atatürk bir sözünde şöyle diyor: “İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vijdanından, eğitiminden alınır.”

Eğer başarılı olmak istiyorsanız öğretmenlerinizi çok iyi dinleyin, ödevlerinizi aksatmayın, derslerinize günü gününe çalışın. Okulun size sunduğu tüm imkanlardan faydalanın. Öğretmenlerinizi ve ailenizi üzmeyin. Siz isterseniz okul sizin için bir bilgi hazinesi olur. Bu hazineye ulaşmayı öğrenin. Unutmayın çağdaş uygarlıklar seviyesine yükselmek sadece bilgi sayesinde olur.Bizim amacımız da sizleri bilgilendirerek  hayata en iyi şekilde hazırlamaktır.

Yeni fikirler, güzel bilgiler, yakın dostluklar, başarılı günler yakalamanız dileğiyle eğitim öğretim yılımız kutlu olsun. İlköğretim haftanızı kutluyoruz.

İlköğretim Haftası Konuşma Metni İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Seyit Ali AYDOĞMUŞ dedi ki:

    Çok beğendim.Gerçekten ilköğretim davası insan olma, millet olma davasıdır.

Yorum Yaz