Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Mayıs 2021

İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon

İlköğretim Haftası Kompozisyonu 2018 2019 İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Bir insanın yaşamını, kişiliğini ve hayata bakışını şekillendiren, temel eğitimini-öğretimini almaya başladığı en önemli dönem İlköğretim dönemidir. İlkokula başlama yaşı dönem dönem değişmekle birlikte 2016 yılı itibari ile 66 aydır.

İlköğretim haftası, okulların açıldığı ve eğitim-öğretim döneminin başladığı ilk hafta kutlanmaktadır. Bu haftada okul, eğitim, öğretim ve okuma gibi terim ve niceliklerin önemleri hakkında çeşitli etkinlikler hazırlanıp öğrencilere eğitimin önemi konusunda bilinçlenme ortamı hazırlanmaktadır.

Atatürk, çağdaş uygarlık seviyesini hedef olarak seçmiştir. Bu seviyeye ulaşabilmek için tüketen toplumdan üreten topluma geçmemiz gerekmektedir. Yetişmiş insan gücü olmadan da üreten bir toplum olunamaz. Nitelikli ve başarılı yetişmiş insan gücü olmazsa olmazı İlköğretimden itibaren kaliteli bir eğitim verilmesidir. Aslında her şey birbirine dolaylı olarak bağlıdır.

Şu anda dünya üzerinde gelişmekte olan 3. Dünya ülkelerinin, milletlerin, toplulukların ortak tek bir özelliği vardır. O da düzgün, disiplinli bir eğitim sistemlerinin olmamasıdır. İyi bir eğitim sistemi ve bu sisteme ayak uyduran öğrenciler olduğu müddetçe refah ve bilgi toplumuna ulaşmak olağan bir süreç olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayı Rüstem dedi ki:

    gerçekten emeği geçenlerin eline sağlık ödevimi yaptım sayenizde.

  2. sena dedi ki:

    ben size çok teşekkür ederim çok saolun

Yorum Yaz