Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

İlköğretim Haftası Anlam ve Önemi

ilkogretim-haftasi-pano-11-300x1802xBireyler çocukluk dönemlerinde belirli bir yaşa geldiklerinde eğitim hayatına adım atarlar. Her bireyin eğitim alması önce o bireyin gelişmesi ve sonrasında da o toplumun gelişme gösterebilmesi için son derece önemlidir. Bu nedenle de her ülkede eğitimin belirli bir kısmı bireylere zorunlu tutulmaktadır.

Eğitim birey ve toplum için önemli bir olgudur. Bireyler eğitime ilköğretim ile başlarlar bu nedenle de ülkemizde okulların açılmış olduğu ilk hafta “İlköğretim Haftası” olarak isimlendirilir. İlköğretim Haftası gerek öğrenciler gerekse öğretmenler tarafından büyük bir coşku ve bir çok faaliyet ile kutlanır. Çünkü İlköğretim Haftası aynı zamanda yeni bir eğitim-öğretim yılının başlangıcı niteliğini taşımaktadır. Bu nedenle de bu haftada temel amaç aslında öğrencilerin okula karşı tutumlarını olumlu yönde geliştirmektir.

Her ülkenin kendisine ait bir eğitim sistemi vardır ve buna bağlı olarak her ülke kendi eğitim sistemini temel alarak ülkesinin geleceğini planlar çünkü bir ülkede eğitim sistemi ne kadar verimli ise o ülkenin gelişim düzeyi de o kadar iyi düzeyde olacaktır. Bu nedenle de her ülke eğitim sistemine büyük önem vermektedir ki özellikle ilköğretim eğitim sisteminin temelini meydana getirmektedir. Çünkü bireyler ilköğretim çağında bilgilerini ne kadar sağlam temeller üzerine atarlar ise o kadar kendilerini geliştirebilirler ve o kadar ülkelerinin de gelişmesine katkıda bulunabilirler.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de eğitime büyük bir önem vermiştir. Çünkü o da eğitimin toplumun gelişmesi için en önemli faktör olacağını düşünmüştür ve bu düşüncesini hayatının sonuna kadar savunarak eğitimi geliştirmek adına bir çk çalışmalar ve araştırmalar yaparak eğitim kurumları açmıştır.

İlköğretim Haftası Anlam ve Önemi Kısaca Bahsettiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Sizler de Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    Ben beğendim bunu

Yorum Yaz